Collage zagrają ostatnie koncerty trasy promującej wydawnictwo Over and Out

Collage zagrają ostatnie koncerty promujące album Over and Out. Zespół odwiedzi trzy miasta w kwietniu

Collage to prawdziwa legenda polskiej sceny rockowej, zespół nieco ponad rok temu powrócił po wielu latach nową płytą studyjną. Album zatytułowany „Over And Out” został znakomicie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i fanów, tak w Polsce jak i za granicą (pisaliśmy o tym). Wydawnictwo promował utwór „What About The Pain”.

Collage odwiedzi trzy miasta w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Data: 11 kwietnia
Miejsce: Kraków, Kamienna12
Data: 12 kwietnia
Miejsce: Łódź, Scenografia
Data: 26 kwietnia
Miejsce: Gdańsk, Drizzly Grizzly

Bilety w cenie: 99zł – przedsprzedaż, 119 zł – w dniu koncertu dostępne w sieci eBilet i Knock Out Music Store (tylko Kraków)

Collage – parę słów o zespole

Zespół Collage powstał w Warszawie z inicjatywy Mirosława Gila i Wojtka Szadkowskiego w 1984 roku. Początkowo zarejestrowali w różnych składach zarejestrowali kilka utworów demo. Pierwszym albumem grupy jest „Baśnie” wydany pod koniec 1990 roku. Było to jedyne wydawnictwo zaśpiewane w pełni w języku polskim, kolejne albumy grupy zawierały teksty w języku angielskim. Największy sukces zespołowi przyniósł album „Moonshine” z 1994 roku. Z tego wydawnictwa pochodzi numer „Living in a Moonlight”. W tym samym mniej więcej okresie ukazał się album „Changes„, początkowo na kasecie (tytuł kasety „Zmiany„) będący kompilacją nagrań demo obejmujących pierwsze 10 lat istnienia zespołu. Po wydaniu albumu „Safe” w 1996 roku zespół zawiesił działalność. Muzycy Collage w tym czasie współpracowali m.in. z Anitą Lipnicką, a także wydali solowe albumy. Jesienią 2002 roku Collage na krótko wznowił działalność na jeden koncert poświęcony pamięci Tomasza Beksińskiego, po czym definitywnie rozpadł się. Powstały wtedy dwie grupy: Believe i Satellite. 10 lat po rozpadzie Collage wznowił działalność w nieznacznie zmienionym składzie (miejsce Roberta Amiriana zajął Karol Wróblewski). W czerwcu 2015 roku Collage wystąpili podczas Metal Hammer Festival w katowickim Spodku. Był to ostatni koncert Mirka Gila z zespołem. Nowym gitarzystą grupy został Michał Kirmuć. Na początku 2017 roku doszło do kolejnej w historii grupy zmiany wokalisty. Karola Wróblewskiego zastąpił Bartosz Kossowicz, wcześniej występujący w grupie Quidam (od 2005 roku). Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydany pod koniec 2022 roku album „Over and Out„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *