Cradle of Filth i Butcher Babies wystąpią w sierpniu na dwóch koncertach w Polsce

Trzy koncerty Cradle Of Filth w naszym kraju to chyba dla Was za mało, więc co powiecie na dogrywkę? Dani Filth i załoga latem wystąpią w Polsce dwukrotnie – 5 sierpnia we wrocławskim A2 i dzień później w katowickim P23, w obu przypadkach w towarzystwie amerykańskiego Butcher Babies!

Cradle Of Filth to zespół-instytucja w świecie ekstremalnego metalu i bez wątpienia jeden z najważniejszych reprezentantów gatunku rodem z Wysp Brytyjskich. Styl dowodzonej przez Daniego Filth’a, założonej w 1991 roku grupy na początku opierał się na black metalu. W późniejszych latach działalności, poprzez dorzucenie wpływów zaczerpniętych z metalu gotyckiego i symfonicznego, muzyka Cradle Of Filth zyskała bardziej komercyjny charakter, co poskutkowało miejscem na międzynarodowych listach przebojów przy okazji albumów “Damnation and a Day” (2003), “Thornography” (2006), “Hammer Of The Witches” (2015), czy “Existence is Futile” (2021). W kwietniu zeszłego roku ukazała się “Trouble and Their Double Lives” – płyta koncertowa oraz pierwszy materiał formacji wydany we współpracy z Napalm Records, na którym znalazły się również dwa premierowe utwory – “She is a Fire” oraz “Demon Prince Regent”.

Czytaj także: Cradle of Filth, Wednesday 13, Sick N’ Beautiful, Drift wystąpili w Progresji [ZDJECIA]

Butcher Babies to przede wszystkim niesamowita energia, za pomocą której zespół podbija światowe sceny już od ponad dekady. Ich pierwsze dwa albumy plasowały się w TOP 5 kilku billboardowych notowań, grali trasy z Megadeth, Robem Zombie, Marylinem Mansonem Five Finger Death Punch, Danzigiem oraz na największych festiwalach, takich jak np. Download, Hellfest, Knotfest, a nawet wystąpili w netfixowskim hicie “Slasher” oraz w filmie “Alleluia!: The Devil’s Carnival”. W zeszłym roku formacja podzieliła się z fanami podwójnym albumem “Eye for an Eye … / … Till the World’s Blind”

Czytaj również: Cradle of Filth wystąpili w Gdańsku – B90 [ZDJĘCIA,RELACJA]

Zagrają Cradle of Filth i Butcher Babies

Daty koncertów:
5.08.2024 Wrocław, A2
6.08.2024 Katowice, P23

CZASÓWKA
19:00 – drzwi
20:00 – BUTCHER BABIES
21:15 – CRADLE OF FILTH

Bilety:

Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek, 26 lutego o godzinie 10:00 na https://winiarybookings.pl/

Cradle of Filth (Wielka Brytania / Napalm Records) – symfoniczny black metal, metal gotycki

Butcher Babies (USA) – groove metal

fot. Paweł Mielko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *