Dom Zły wyrusza w trasę „Ku pogrzebaniu serc”

W połowie marca startuje trasa zespołu Dom Zły. Tym razem zespół będzie supportował Moriah Woods, a w dalszej części trasy zespoły z Litwy

14 marca rusza trasa koncertowa „Ku pokrzebaniu serc” zespołu Dom Zły. Tym razem dla odmiany Dom Zły będzie supportować w pierwszej części trasy Moriah Woods, a w drugiej zespoły z Litwy. Szczegóły trasy poniżej:

Trasa z Serotonin Zero i Moriah Woods:

 • 14.03.2024 – Wydział Remontowy, Gdańsk
 • 15.03.2024 – Kosmos, Szczecin
 • 16.03.2024 – CK105, Koszalin
 • 17.03.2024 – NRD – Toruń

Trasa z Clairvoyance i Moriah Woods

 • 21.03.2024 – Piąty Dom, Katowice
 • 22.03.2024 – Zaścianek, Kraków
 • 23.03.2024 – Rzeszowskie Piwnice, Rzeszów
 • 24.03.2024 – Klub Smok, Puławy

Trasa z Erdve (LT) i Aortes (LT)

 • 05.04.2024 – Sodas 2123, Wilno (LT)
 • 06.04.2024 – Motopub, Białystok
 • 07.04.2024 – Łódź, Wooltura
 • 08.04.2024 – Łącznik, Wrocław
 • 10.04.2024 – MusicClub Modrá Vopice, Praga (CZ)
 • 11.04.2024 TBA
 • 12.04.2024 – ORWOhaus, Berlin (DE)
 • 13.04.2024 – Pod Minogą, Poznań

Koncert razem z Last Penance, Czerń, Park+Riot (DE)

 • 20.04.2024 – Hydrozagadka, Warszawa

Bilety w cenie 60 zł (przedsprzedaż), 70 zł (w dniu koncertu) dostępne wkrótce w serwisie GoOut.net

Dom Zły – sylwetka zespołu

Dom Zły powstał w Puławach w 2016 r. Ciężko ich zaszufladkować – depresyjna i melancholijna hardcore punkowa machina romansująca z post/black metalem, okraszona screamo i crustem. W 2019 roku na miejscu wokalisty Krzyśka pojawiła się Ania, która niewątpliwie namieszała na lokalnej scenie i tchnęła w zespół nową energię. W lipcu 2021 wypuścili EPkę “Śnisz bory tak gęste”, która została albumem miesiąca Metal Hammer Polska i często pojawiała się w podsumowaniach dziennikarzy i nie tylko jako album roku 2021. Po 3 latach powracają z nowym, pełnowymiarowym albumem zatytułowanym “Ku Pogrzebaniu Serc”. Najnowsze wydawnictwo niewątpliwie wprowadza zespół na jeszcze wyższy muzyczny poziom i przynosi słuchaczom nowe pokłady wyzwalającego smutku oraz rozpaczy. Tym samym Dom Zły potwierdza, że należy do czołówki krajowego grania typu metal.

Moriah Woods – sylwetka artystki

Moriah Woods jest urodzoną i wychowaną w Colorado (USA), a obecnie mieszkającą w Polsce wokalistką, multi-instrumentalistką, autorką tekstów i muzyki tworzącą w stylistyce dark-folk/rock. Dorastając, będąc otoczona przez muzyków o różnych drogach życiowych, Moriah została zainspirowana twórczością takich artystów jak Johnny Cash, Townes Van Zandt, 16 Horsepower, Sharon Van Etten, czy Chelsea Wolfe.
Muzyka Moriah zawiera się w szerokim spektrum folku oraz country oraz dobrze wyczuwalną i przejmującą głębią. Moriah przeprowadziła się do Polski wiosną 2014 roku i zaczęła koncertować solo jak i również z zespołem The Feral Trees. Od przyjazdu do Polski wydała trzy albumy studyjne: The Road to Some Strange Forest, Old Boy i Human.

Serotonin Zero – sylwetka zespołu

Blackened hardcor, czy bardziej punk, to nie ma znaczenia. Tutaj siła i intensywność idą w parze w bezwzględnej walce o dominację. Przygotujcie się na wyprawę do ciemnego lasu, szybką, nieoczekiwaną i niezwykle pożywną. Atmosfera w muzyce Serotonin Zero jest czasem tak gęsta, że ​​można ją przeciąć maczetą, innym razem tak przytłaczająca, że ​​z trudem łapie się oddech. Zespół promuje swój drugi album „Broken worlds” wydany wiosną zeszłego roku.

Clairvoyance – sylwetka zespołu

Absolutna topka krajowego grania typu death metal. Ciężkie i śmiercionośne riffy oblane piwniczną stęchlizną. Zespół idealnie łączy współczesną szkołę death metalu oraz tradycje ciężkiego grania prosto z Finlandii i USA. W połowie 2022 roku wydali debiutancki mini-album “Threshold of Nothingness” w szwedzkiej wytwórni Blood Harvest.

Erdve – sylwetka zespołu

Podopieczni jednej z najbardziej rozpoznawalnych wytwórni płytowych na świecie – Season of Mist. Pod egidą francuskiego wydawcy światło dzienne ujrzały ich dwa albumy, Vaitojimas z 2018 oraz Savigaila z 2021 roku. Kiedy w 2016 roku w stolicy Litwy, Wilnie, powstał ERDVE, zespół miał jasną wizję estetyczną stworzenia unikalnego, ciężkiego brzmienia, które eksperymentowało z elementami hardcore’u, sludge’u i black metalu – a jednocześnie nie było związane żadnymi niepisanymi „zasadami” otaczającymi te gatunki. Ich muzyka ocieka miażdżącą, szaleńczą atmosferą, która pozostawia słuchacza przed wyzwaniami niepokojącej rzeczywistości i akceptowania ich takimi, jakimi są.

Aortes – sylwetka zespołu

Jeśli lubisz zespoły takie jak Amenra czy ISIS, to na pewno odnajdziesz się w muzyce Litwinów. Centralnym tematem twórczości Aortes jest walka z przytłaczającym poczuciem rozpaczy, beznadziei i samotności. Ich muzyka skupia się na stopniowym budowaniu mocnej, ciężkiej i przytłaczającej atmosfery.

Last Penance – sylwetka zespołu

Last Penance to Warszawski modern metal z hardcorowym zacięciem. Ich koncerty są zawsze pełne energii, a ich muzyka łączy osobisty przekaz z miażdżącym, metalowym walcem.

Czerń – sylwetka zespołu

Czerń powstała w Warszawie pod koniec 2013 roku. Wydała kolejno: DIY EP, split z zespołem Kaldera oraz LP „Zgliszcza„. Gra mieszaninę hardcore, sludge, post, death metalu oraz black metalu. W sierpniu 2022 roku pojawiło się najnowsze wydawnictwo zespołu pt. „Czerń” wydane przez Arcadian Industry.

Park + Riot – sylwetka zespołu

Park + Riot to dynamiczny duet z Lipska, łączący hardcore ze sludgem i mathcorem. Wywodząc się ze punkowej sceny niezależnej, ich żywiołowe i surowe koncerty spotkały się ze świetnym odbiorem zarówno na squatach, w klubach i na festiwalach, zachwycając swoją energią i autentycznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *