Iggy Pop prezentuje swój nowy album. Co wiemy o „Every Loser”?

Dziś premiera „Every Loser”! 19. solowy album Iggy’ego i jego pierwszy wydany w ramach niedawno ogłoszonej współpracy pomiędzy Atlantic Records ukazał się 6 stycznia 2023 roku. Co wiemy o płycie?

Na „Every Loser” Pop powraca do pierwotnych korzeni, zachowując jednocześnie nowoczesny styl tekstów i paletę dźwięków. „Every Loser” to wzorcowy rockandollowy album – mistrzostwo w sztuce atakowania z niezrównaną intensywnością i niesłabnącym dowcipem.

Iggy Pop – „Every Loser”. Co wiemy o płycie?

Na „Every Loser” nie zabrakło gości, począwszy od imponującego składu „Frenzy”, w którym pojawili się producent Watt (gitara, chórki), Duff McKagan (bas) i Chad Smith (perkusja), po muzyków takich kapel, jak Blink 182, Foo Fighters, Guns N’ Roses, Jane’s Addiction czy Pearl Jam, którzy udzielają się na płycie. W efekcie powstało 11 utworów stanowiących przeciwwagę dla poprzedniego, ponurego, kontemplacyjnego albumu „Free” z 2019 roku.

Za produkcję odpowiada Watt. Okładkę wydawnictwa zdobi grafika autorstwa Raymonda Pettibona – artysty, który zyskał rozgłos na punkowej scenie lat 70., projektując okładki, chociażby dla Black Flag i Sonic Youth.

Na nowej płycie Iggy znów jest nieustraszony i ponownie szarżuje.

Tracklista:

 1. Frenzy
 2. Strung Out Johnny
 3. New Atlantis
 4. Modern Day Rip Off
 5. Morning Show
 6. The News For Andy
 7. Neo Punk
 8. All The Way Down
 9. Comments
 10. My Animus Interlude
 11. The Regency

Legendarny artysta Iggy Pop niedawno udostępnił nowy kawałek „Strung Out Johnny”. Numer pochodzi z najnowszego albumu Every Loser. Krążek ujrzy światło dzienne 6 stycznia. Wydawnictwo ukaże się dzięki Atlantic Records oraz Gold Tooth Records. Na płycie wystąpili gościnnie Chad Smith, Duff McKagan oraz Watt.

Wcześniej artysta zaprezentował singiel Frenzy.

Zespół postanowił wyruszyć w 23-dniową światową trasę koncertową, która rozpocznie się w środę 29 marca w BC Place w Vancouver, wybrzmi na stadionach i festiwalach w całej Ameryce Północnej, m.in. w Las Vegas, San Diego, Houston, oraz w Europie, m.in. w Lizbonie, Madrycie czy Wiedniu. Trasa zakończy się w sobotę, 23 lipca na Hampden Park w Glasgow w Wielkiej Brytanii.

Iggy Pop zagra w Polsce w 2023

Do Polski Iggy Pop i Red Hot Chili Peppers dotrą 21 czerwca 2023 roku, a koncert odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Bilety można kupić na stronie organizatora, Live Nation Polska oraz Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *