Joe Jackson wydał swój najnowszy album

24 listopada Joe Jackson wydał swój najnowszy album „What a Racket” będący żywym wskrzeszeniem artysty Maxa Championa.

24 listopada miała miejsce premiera najnowszego wydawnictwa słynnego muzyka i producenta Joe Jacksona. Album „What A Racket!” stanowi żywe wskrzeszenie dawno zaginionego artysty Maxa Championa i przenosi słuchaczy do tętniącego życiem świata tradycji Music Hall.

Fani, oczarowani enigmatycznym Maxem Championem, spekulowali i od kilku tygodni szukali informacji na jego temat. Nowo wydany dokument wreszcie rzuca światło na angielskiego artystę z początku XX wieku. Zobaczcie sami:

„What a Racket” po raz pierwszy od ponad wieku prezentuje jedenaście piosenek Maxa Championa.

W swoim czasie były to wspaniałe piosenki, które są zaskakująco nowoczesne. Czasami mam wrażenie, że Max przemawia ze swojego Londynu z początku XX wieku bezpośrednio do nas na początku XXI wieku

mówi Joe Jackson

Album „Mr. Joe Jackson presents: Max Champion in „What A Racket!” ukazał się na płycie CD oraz na winylu. W planach na rok 2024 jest zaprezentowanie tego materiału na żywo.

Angielski Music Hall powstał w XIX-wiecznym Londynie i obok swojego amerykańskiego kuzyna wodewilu, był pierwszą formą masowej rozrywki stworzoną przez klasę robotniczą. Uważany był za „nieprzyzwoity” i przyciągał zróżnicowaną publiczność, od zwykłych ludzi po arystokratów. Przedstawiał życie w epoce wiktoriańskiej i edwardiańskiej z humorem, satyrą, poruszając też mroczniejsze tematy. Wielu artystów z tamtych czasów ma obecnie status legendy, a ich piosenki są nadal znane w Wielkiej Brytanii.

Mr. Joe Jackson presents: Max Champion in „What A Racket! – lista utworów

 1. Why Why Why
 2. The Sporting Life
 3. Dear Old Mum
 4. Monty Mundy
 5. Shades Of Night
 6. What A Racket!
 7. The Bishop And The Actress
 8. Think Of The Show
 9. Never So Nice In The Morning
 10. Health And Safety
 11. Worse Things Happen At See

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *