Lars Ulrich o riffie Deep Purple w „Smoke On The Water”.

Lars Ulrich, perkusista zespołu Metallica w niedawnym wywiadzie dla magazynu Classic Rock nadał kultowemu utworowi Deep Purple „Smoke On The Water” tytuł „najdoskonalszego hardrockowego riffu”.

Riff napisany przez Richarda Hugh Blackmore’a przetrwał próbę czasu i stał się synonimem samej muzyki rockowej. Podziw Ulricha dla riffu wynika nie tylko z jego muzykalności, ale także z jego uniwersalnej dostępności. Chociaż sam Lars Ulrich nie był gitarzystą, podkreślał jego prostotę, mówiąc: „Nie trzeba gościa z Metalliki, by ci powiedział, że to jedna z najlepszych rockowych piosenek wszech czasów, a też bez wątpienia najbardziej klasyczny hardrockowy riff. Nie potrafię grać na gitarze, a nawet ja potrafię go zagrać. Nawet faceci, którzy właśnie mijają mnie na ulicy i którzy nawet nie znają Deep Purple prawdopodobnie potrafiliby go zagrać”.

Omawiając zagmatwaną osobowość Blackmore’a, Lars Ulrich przypomniał sobie ich pierwsze spotkanie za kulisami podczas trasy koncertowej Purple House Of Blue Light w 1987 roku. Ulrich opisał Blackmore’a jako powściągliwego i aroganckiego, ale wyraził podziw dla jego bezkompromisowej autentyczności. Szacunek Ulricha do Deep Purple wykracza poza zwykły podziw dla ich muzyki. Udział w jednym z ich koncertów był jednym z jego pierwszych doświadczeń z muzyką na żywo. Pasja Ulricha do zespołu jest oczywista. Jednak z humorem przyznał, że jego entuzjazm może dorównywać entuzjazmowi kolegi z drużyny, Kirka Hammetta, i zasugerował zorganizowanie przyjacielskiego konkursu, w którym wyłoniony zostanie największy fan Richiego Blackmore’a.

Metallica już w lipcu zagra dwa koncerty na Stadionie Narodowym w Warszawie

Zespół Metallica wystąpi w Polsce w 2024 roku aż dwa razy – 5 i 7 lipca 2024 roku. Koncerty odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Każdy z koncertów będzie unikalny – na każdym z nich będzie inna setlista, a przed właściwym występem na scenie zagra inny support – w piątek 5 lipca – zespoły Architects i Mammoth WVH, natomiast w sobotę 7 lipca – Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *