Seth- pionierzy francuskiego black metalu powracają z nowym albumem.

Już w lipcu światło dzienne ujrzy siódmy studyjny album francuskich blackmetalowców z Seth. Miejcie oczy i uszy szeroko otwarte, bowiem nadchodzi „La France des Maudits”.

W uroczystych cieniach wskrzeszonego lirycznie Paryża, gdzie szepty rewolucji wciąż nawiedzają bruk, a widmowe ostrza gilotyny unoszą się w powietrzu, stoi zespół – nie tylko muzyków, ale współczesnych Maratów, Robespierresów w skórach i koronkach, namaszczonych duchem powstania. SETH to zwiastuny mrocznego, choć z niecierpliwością wyczekiwanego świtu. Francuzi są gotowi po raz kolejny rozpętać burzę na uświęconą ciszą, współczesnej sceny muzycznej.

Niczym ostrze gilotyny – Seth

Historia black metalowej formacji SETH i Season of Mist sięga początków francuskiej ekstremalnej sceny metalowej. Debiut zespołu „Les Blessures de L’Ame” (1998) był jednym z pierwszych wydawnictw tej wytwórni. Album ten jest obecnie uważany za kamień węgielny francuskiego black metalu i jest pionierem jeśli chodzi o użycie ich ojczystego języka na black metalowej płycie.

Wydanie „Les Blessures de L’Ame” szybko zyskało międzynarodową uwagę, a Seth zyskał solidną rzeszę fanów. Francuzi podpisali kontrakt na dwa wydawnictwa z Osmose Productions i wzięli udział w kultowym albumie MAYHEM „Originators of the Northern Darkness” wraz z Immortalem i Behemothem. Drugi album pełnometrażowy The Excellence ukazał się w 2000 roku i nagrał go nie kto inny jak Fenriz (DARKTHRONE), który napisał tekst do utworu „Let Me Be The Salt In Your Wound”.

Świętując 20. rocznicę „Les Blessures de L’Ame” w 2018 roku, SETH wykonywał setlistę złożoną wyłącznie z całego albumu na festiwalach w Szwajcarii, Kanadzie (Messe de Morts) i Belgii (Thronefest). Francuska wytwórnia Les Acteurs de l’Ombre Productions materiał zarejestrowany podczas tych występów, zatytułowany „20 ans de Blasphème”. W nowym składzie zespołu znaleźli się członkowie Loudblast, Arkhon Infaustus i Melted Space.

„La France des Maudits”- black metalowa ewangelia według potępionych

Zakorzeniony głęboko w ziemi, która niegdyś piła głęboko krew królewską i pospolitą podczas burzliwego zapału rewolucji francuskiej, Seth prezentuje swoje najnowsze dzieło – black metalową ewangelię według potępionych i wyrzutków. Skomplikowany gobelin cieni i buntu wyłania się z ciemności zakamarków historii, wirując mgłą apokaliptycznych wizji i prochami upadłych aniołów. „La France des Maudits” to wypowiedzenie wojny, wezwanie do broni dla dusz wciąż tlących się pod fasadą świata zbyt długo trzymanego w zimnych rękach umierającej ortodoksji.

Z połamanymi kośćmi martwych bogów pod butami Seth podróżuje przez zakazy i okultyzm, śledząc starożytne proroctwa i dekadenckie szepty. W ich utworach rozbrzmiewają echa Paryża oblężonego nie przez armie, ale hordy dusz wołających o wyzwolenie – miasta, w którym każdy kamień opowiada historię buntu.

„La France des Maudits” to 9 utworów w doskonałym stylu i koncepcji.

Premiera albumu przewidziana jest n 14 lipca. Płyta ukaże się pod szyldem Season Of Mist.

Preorder można zamówić TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *