LORDI wystąpi w Warszawie już w marcu

Fińska heavymetalowa grupa Lordi w ramach europejskiej trasy koncertowej „Unliving Pictour Show” wracają do Polski na wiosną 2024 r

Po zaprezentowaniu swojego najnowszego albumu „Screem Writers Guild” entuzjastycznym masom na europejskich scenach wraz z wielkimi gwiazdami metalu SABATON i BABYMETAL na przełomie kwietnia i maja 2023 roku, zespół wyruszy w trasę w ramach „Unliving Pictour Show 2024”, składającego się z: 17 koncertów w Europie.

Lordi w Polsce

Wydany w marcu 2023 roku nakładem Atomic Fire Records album „Screem Writers Guild” został wyprodukowany przez frontmana LORDI, pana Lordi, a producentami wykonawczymi byli Mana i Janne Halmkrona. Za miksy odpowiada Ilkka Herkman, a masteringiem płyty zajął się Pauli Saastamoinen. Oprawę graficzną zaprojektował także pan Lordi, który od początku lat 90. zyskał sławę jako reżyser wizualny zespołu. tytuł albumu jest nawiązaniem (i grą słów „LORDIfied”) do „Screen Writers Guild”, stowarzyszenia scenarzystów w Hollywood (lata 20. do 50. XX w.), jednak nie ma wątpliwości, że wersja muzyczna LORDI jest znacznie głośniejsza.

Czytaj także: SABATON, LORDI BABYMETAL w Łodzi [RELACJA, ZDJĘCIA]

„Płyta sama w sobie nie jest prawdziwym albumem koncepcyjnym, ale oczywiście nawiązuje do ogólnego tematu kinowego” – mówi Lordi.

LORDI wywołał sensację wygrywając Eurowizję 2006 z utworem „Hard Rock Hallelujah”, dzięki czemu trzecie wydawnictwo zespołu, „The Arockalypse”, stało się hitem w całej Europie. Dzięki zwycięstwu w Eurowizji zdobyli serię lukratywnych promocji, w tym colę marki LORDI, gotowane słodycze i karty kredytowe; i grał na żywo podczas gali MTV European Music Awards. Na cześć LORDI przemianowano plac w lapońskim mieście Rovaniemi; w Finlandii wydano znaczek pocztowy z motywem LORDI, a grupa zagrała w swoim pierwszym filmie zatytułowanym „Dark Floors”.

Czytaj także: Premiera najnowszego albumu LORDI „Screem Writers Guild”

Szczegóły koncertu Lordi w Warszawie

Wystąpią:
LORDI (Finlandia) heavy metal, hard rock

Kiedy: 21 marca (czwartek) 2024
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety będą dostępne od 19 grudnia (10:00) na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *