Powrót legendy rocka na Gitarowym Rekordzie Świata 2024 we Wrocławiu

Miłośnicy gitary i rock’n’rolla mają powody do radości. Pierwsza gwiazda Gitarowego Rekordu Świata 2024, który odbędzie się we Wrocławiu, została ogłoszona. To Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band, która zabierze uczestników w muzyczną podróż w czasie, prezentując największe przeboje legendarnej grupy.

Podczas 22. edycji tego wydarzenia, dedykowanego pamięci Jimiego Hendrixa, Phil Bates, wraz z tysiącami gitarzystów, spróbuje pobić światowy rekord, grając jeden z rock’n’rollowych hitów wszech czasów. Formacja dołącza do prestiżowego grona wykonawców takich jak Deep Purple, The Animals, Nazareth, i Slade, którzy w przeszłości wspierali to wyjątkowe wydarzenie.

Gitarowy Rekord Świata 2024. Kto zagra?

Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy i dyrygent największej gitarowej orkiestry świata, podkreśla, że występ Electric Light Orchestra jest powrotem do klasyki gitarowego rocka. –

Muzyka ElectricLightOrchestra podczas Gitarowego Rekordu Świata to nasz wielki powrót do klasyki gitarowego rocka. Gitarzysta Phil Bates pomoże w biciu rekordu i razem z nim zagramy jeden z największych przebojów zespołu „Rock ’n’ RollIs King”, utwór, który tworzył historię światowego rocka

– dodaje Cichoński.

Electric Light Orchestra, działająca w latach 70. i 80., jest uznawana za jedną z najważniejszych grup w historii muzyki rozrywkowej. Jej muzyka, inspirowana The Beatles i wzbogacona o elementy charakterystyczne dla Moody Blues, wyróżniała się bogactwem brzmienia i użyciem nietypowych dla rocka instrumentów smyczkowych.

Zobacz również: Depeche Mode prezentują najnowszy teledysk

Projekt Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band to inicjatywa Batesa, który od dwóch dekad odtwarza magię ELO, będąc jednocześnie wokalistą i gitarzystą Electric Light Orchestra Part II oraz liderem zespołów The Orchestra i Electric Light Orchestra Classic. Jego koncerty to gwarancja muzycznej i wokalnej perfekcji, oferującej publiczności niezapomniane przeżycia.

Gitarowy Rekord Świata 2024. Co wiemy?

Wydarzenie odbędzie się 1 maja na wrocławskim Rynku, gdzie gitarzyści wraz z Phil Batesem wspólnie wykonają „Rock ‘n’Roll Is King”. Tego samego dnia, w kompleksie Hali Stulecia, zespół da pełny koncert w ramach festiwalu 3-Majówka, który tradycyjnie towarzyszy Gitarowemu Rekordowi Świata.

Aby dołączyć do próby bicia rekordu, wystarczy znać pięć podstawowych akordów i przybyć z gitarą na wrocławski Rynek. Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych, bez względu na wiek, do udziału w tym niezwykłym muzycznym święcie.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia www.heyjoe.pl. Spotkajmy się we Wrocławiu – Mieście Gitary, by wspólnie uczcić pasję do muzyki i spróbować wpisać się w historię Gitarowego Rekordu Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *