Riverside i Obscure Sphinx na Summer Dying Loud 2024

W tym roku odbędzie się piętnasta jubileuszowa edycja festiwalu Summer Dying Loud 2024 5,6 i 7 września w Aleksandrowie Łódzkim – udział potwierdziło 42 wykonawców.

Summer Dying Loud 2024 zaprasza 50 artystów z całego świata. Festiwal odbędzie się w dniach 5-7 września 2024 roku na terenie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła i można je nabyć poprzez ebilet.pl.

Riverside ponownie na Summer Dying Loud 2024

Wracający na scenę Summer Dying Loud po 10 latach – Riverside, polska progrockowa supergrupa, która jest jednym z naszych najlepszych towarów eksportowych! Najnowsze – ósme wydawnictwo studyjne formacji to ID.ENTITY grupy progrockowej Riverside, premierę miało 20 stycznia 2023 nakładem Mystic Production w Polsce. Zespół wraca na nim w rejony znane z pierwszej dekady twórczości grupy, jednak mimo pewnych stylistycznych nawiązań do poprzednich płyt, najnowszy album jest dla Riverside zdecydowanie początkiem nowej muzycznej drogi.

„ID.Entity” to pierwszy materiał nagrany w nowym składzie, z gitarzystą Maciejem Mellerem, będącym od 2020 roku oficjalnym członkiem zespołu Riverside. Meller wpasowuje się w stylistyczne ramy zespołu, podkreślając zarówno charakterystyczne „riversajdowe zagrywki”, jak i dodając swój własny charakter gry na instrumencie. Wiele z ważnych zagadnień poruszonych na najnowszym albumie sprawia, że „ID.Entity” jest nie tylko solidnym muzycznym i tekstowym początkiem trzeciej dekady działalności Riverside, ale również jednym z najważniejszych albumów w całej karierze zespołu.

Obscure Sphinx powrót na Summer Dying Loud 2024

Powracające z nowym składem – Obscure Sphinx redefiniujące pojęcie “female fronted” z każdym kolejnym albumem. Gościliśmy ich już dwukrotnie, ale obok tego powrotu po prostu nie da się przejść obojętnie.

Necrowretch – którzy wydaną w tym roku płytą “Swords of Dajjal” wygrywają nasz wewnętrzny plebiscyt piosenki francuskiej. A tak na serio, ta płyta to miazga i przed Necrowretch piękna droga, a wszyscy płaczący po Dissection mogą już otrzeć łzy i skierować swoje uszy w kierunku Summer Dying Loud.


Warszawskie Shpere (DamnedSphere) pielęgnujące ekstremalny death metal już od ponad dwóch dekad, które od kilku lat było na naszym celowniku. Ich ostatnia płyta “Blood Era” z 2022 roku to majstersztyk i kamień milowy w pisanej na nowo historii polskiego death metalu.

Polsko – meksykański projekt MuuT grający hardcoreowy black’n’punk’n’roll,

MüuT to warszawska formacja, która powstała na przełomie 2019 i 2020 roku. Początkowo zespół czerpał swe inspiracje ze skandynawskiej fali punk metalu, a także klasycznych, hard rockowych brzmień. Jednakże w związku ze zmianami członków formacji, metal odszedł na drugi plan. Jak twierdzą muzycy, w brzmieniach MüuT można doszukać się punk rocka, który jest przesiąknięty stonerem. W 2023 roku premierę miał „Make Me Do It”, czyli pierwszego pełnometrażowy album zespołu. Na albumie znajdziemy różne kompozycje – przywitają nas całkiem świeże utwory, ale również usłyszymy starsze kompozycje, które przeszły radykalne zmiany.


aleph א – czyli grunge, który wpadł za młodu do kotła z math-rockiem! Lekko szalona ekipa powstała w 2014 roku w Sopocie. Ten zespół o zagadkowej nazwie łączy dźwięki przypominające bardziej melodyjne oblicze The Dillinger Escape Plan z ambitnym rockowym brzmieniem w stylu może czegoś na kształt Riverside oraz plemiennymi rytmami w stylu statego Minsk czy Neurosis. Ładnie, ciekawie i nieszablonowo.

Dotychczas swój udział w festiwalu Summer Dying Loud 2024 potwierdzili:

 1. aleph א
 2. Aluk Todolo
 3. Anaal Nathrakh
 4. Antichrist Siege Machine
 5. Ascended Dead
 6. Asteriæ
 7. Barren Womb
 8. Blaze of Perdition
 9. Borknagar
 10. Cavalerie
 11. Chapel Of Disease
 12. Death Crusade
 13. Defying
 14. Godflesh
 15. Healthyliving
 16. Hermopolis
 17. Immemorial
 18. King Dude
 19. Koldbrann
 20. Kryształ
 21. Lili Refrain
 22. Mary
 23. Masacre
 24. Mayhem
 25. Messiah
 26. Moonspell
 27. Mütterlein
 28. MüuT
 29. Necrowretch
 30. Obscure Sphinx
 31. Overkill
 32. Promordial
 33. Riverside
 34. Satan’s Call
 35. Schizma
 36. Smoulder
 37. Sphere
 38. Sunnata
 39. Sztylety
 40. Thaw
 41. Ufomamut
 42. Untervoid

XV. edycja Summer Dying Loud nadchodzi! Widzimy się 5,6 i 7 września w Aleksandrowie Łódzkim.

Summer Dying Loud 2024 zaprasza 50 artystów z całego świata. Festiwal odbędzie się w dniach 5-7 września 2024 roku na terenie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła i można je nabyć poprzez ebilet.pl.

Summer Dying Loud: BILETY


Bilety niezmiennie dostępne w serwisie https://www.ebilet.pl/summerdyingloud

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *