Stick Men wystąpią w Opolu w ramach Drum Festu

Stick Men ponownie w Polsce. Amerykańskie trio wystąpi w Opolu w ramach XXVIII Drum Festu

Stick Men to amerykańskie trio utworzone w 2008 roku przez dwóch muzyków powiązanych z King Crimson – Tony Levin (chapman stick) i Pat Masteloto (perkusja, elektronika). Składu dopełnił Michael Bernier (chapman stick).

Grupa powstała jako następstwo solowego albumu Tony’ego Levina „Stick Men” wydanego w 2007 roku. W jego nagraniu wziął udział Pat Masteloto. Tony chcąc promować album na żywo powołał w tym celu grupę, która z czasem zaczęła się przekształcać w nowy projekt muzyczny. Na repertuar tego projektu złożyły się zarówno utwory z solowego krążka Tony’ego Levina, jak i utwory King Crimson oraz Michaela Berniera. Z czasem grupa zaczęła tworzyć własny repertuar. Pierwsze koncerty tego projektu miały miejsce w Polsce: we Wrocławiu oraz w Opolu w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Eventus 2008.

Pierwszy album grupy ukazał się w listopadzie 2009. Znalazły się tam zarówno kompozycje tria, jak i przygotowane przez Tony’ego Levina własne opracowanie „Ognistego ptaka” Igora Strawinskiego.

Członkowie Stick Men nagrali albumy, które sprzedały się w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie, a wszyscy 3 indywidualni członkowie grali wspólnie w wielu różnych projektach w ciągu ostatnich 5 dekad w ponad 90 krajach na całym świecie.

Obecnie skład Stick Men tworzą: Tony Levin (chapman stick), Pat Masteloto (perkusja, elektronika) i Markus Reuter (chapman stick, touch guitar).

Zespół Stick Men wystąpi na tegorocznej edycji festiwalu DrumFest już 24 listopada. Bilety na koncert Stick Men w cenie od 100 zł dostępne w sieci eBilet oraz stacjonarnie w sklepie muzycznym Ragtime w Opolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *