Zespół Arena wystąpi na dwóch koncertach w Polsce

Brytyjska Arena powraca do Polski na dwa koncerty: 12 października w Piekarach Śląskich i 13 października w Poznaniu.

Agencja artystyczna OSKAR, Ośrodek Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich oraz klub U Bazyla w Poznaniu zapraszają na koncerty grupy ARENA z okazji 25-lecia istnienia zespołu. Październikowa trasa promować będzie także nowy krążek zespołu zatytułowany “The Theory of Molecular Inheritance”, który ukazał się we wrześniu.

12 października – Piekary Śląskie Ośrodek Kultury Andaluzja

Bilety już w sprzedaży, w cenie 109zł (139zł w dniu koncertu), dostępne jako:
Bilety kolekcjonerskie: OK Andaluzja (https://okandaluzja.pl/?page_id=663)
13 października – Poznań, klub U Bazyla:
Bilety już w sprzedaży, w cenie 99zł (129zł w dniu koncertu) dostępne jako (obydwa koncerty):

Tobilet.pl:
https://tobilet.pl/arena.html

bilety24.pl”
https://www.bilety24.pl/…/arena-piekary-slaskie-14…

Ebilet.pl:
https://sklep.ebilet.pl/178455135234555919

Arena

W październiku zespół ARENA rusza w europejską trasę koncertową, żeby wspólnie z fanami świętować 25 lat istnienia. I tak, zagrają utwory z całego przekroju działalności! Muzycy pochwalili się już, że z tej okazji przygotowali specjalny rocznicowy set, w którym znajdą się kompozycje ze wszystkich dotychczas wydanych albumów. Trasa promować będzie także nowy, dziesiąty już krążek zespołu, zatytułowany “The Theory of Molecular Inheritance”, którego premiera zaplanowana jest na wrzesień.
ARENA to jedna z bardziej zasłużonych grup z gatunku neo-progresywnego rocka. Zespół założony w 1995 roku przez perkusistę Micka Pointera (ex-Marillion) i klawiszowca Clive’a Nolana (Pendragon) szybko zyskał uznanie wśród fanów, a ich albumy, m. in. The Visitor i Contagion na stałe wpisały się w kanon muzyki progresywnej. Co ciekawe, ten drugi zajmuje szóste miejsce w historii najlepszych albumów neo-progresywnych wg portalu ProgArchives.com. Dotychczas w dorobku zespołu znajduje się 9 studyjnych albumów. Podczas licznych koncertów w 2019 roku zespół wielokrotnie udowadniał, że jest w znakomitej formie. Pozostaje więc tylko czekać na to, co zaprezentuje na nowym albumie we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *