Blaze Bayley publikuje tytułowy singiel z nowego albumu „Circle of Stone”

Bayley wyda swój nowy solowy album „Circle Of Stone” 23 lutego. Ukazał się teledysk do utworu tytułowego z albumu, w którym gościnnie wystąpił Niklas Stålvind ze szwedzkiego zespołu metalowego WOLF.

Oficjalna data premiery albumu to 23 lutego 2024 r. Dostępne są już zamówienia przedpremierowe obejmujące płytę CD, winyl i opcję pakietu w edycji limitowanej. Singiel jest także dostępny w streamingu na wszystkich dobrych platformach cyfrowych.

Blaze Bayley sklada obszerne podziekowania współtwórcom „Circle of Stone”

Chciałbym szczególnie podziękować Niklasowi Stalwindowi ze szwedzkiego zespołu WOLF za jego wspaniały występ, dodając wokale do tej piosenki, chłopakom z Lion Island Media za wspaniałą pracę przy nagrywaniu i montażu wideo, a mojemu zespołowi wspierającemu Absolva za ich zaangażowanie i talent, w tym mojemu współproducentowi Christopherowi Appeltonowi. Dziękuję także Paulowi Hume (właścicielowi) i Deanowi Cowanowi (inżynierowi dźwięku) z Eleven (Stoke-on-Trent, Anglia), którzy byli na tyle uprzejmi, że pozwolili nam nakręcić teledysk w tym pięknym miejscu.

60-letni Bayley był frontmanem IRON MAIDEN od 1994 do 1999 roku. Dwa albumy MAIDEN, na których wystąpił, „The X Factor” i „Virtual XI”, sprzedawały się znacznie słabiej niż poprzednie wydawnictwa zespołu i były ich najniższymi tytułami na listach przebojów od czasu wydania „Killers” z 1981 roku.

Od czasu opuszczenia IRON MAIDEN w 1999 roku Bayley wydał wiele albumów, w tym kilka pod pseudonimem BLAZE i kilka pod własnym nazwiskiem. Pojawił się także na płycie „Wolfsbane Saves The World” z 2012 roku, pierwszym albumie z nowym materiałem WOLFSBANE od czasu wydania grupy w 1994 roku, a także na kolejnym albumie „Genius” z 2022 roku.

Czytaj także: Blaze Bayley (ex-Iron Maiden) miał zawał. Najbliższe koncerty zostają przełożone

Najnowszy album studyjny Blaze’a, „War Within Me”, ukazał się w kwietniu 2021 roku. Płyta LP została nagrana w 2020 roku, a prace zostały podzielone pomiędzy domowe studio Blaze’a w West Midlands i studio Christophera Appletona w Greater Manchester.

W marcu ubiegłego roku Blaze przeszedł operację wszczepienia poczwórnego bajpasu po zawale serca. Później podzielił się szczegółami życzeń, jakie otrzymał po zawale serca, w tym wiadomościami od jego byłych kolegów z zespołu MAIDEN.

Lista utwórów albumu „Circle Of Stone” Bale’a Bayley’a

 1. Mind Reader
 2. Tears in Rain
 3. Rage
 4. The Year Beyond This Year
 5. Ghost in the Bottle
 6. The Broken Man
 7. The Call of the Ancestors
 8. Circle of Stone
 9. Absence
 10. A Day of Reckoning
 11. The Path of the Righteous Man
 12. Until We Meet Again

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *