Carnal wydali nowy singiel

Carnal wypuścili nowy singiel. „Do utraty tchu” – taki tytuł nosi nowe nagranie tego metalowego zespołu.

Do serwisów streamingowych najnowszy utwór projektu CARNAL. „Do Utraty Tchu” to kolejny singiel zapowiadający nowy album zespołu, zatytułowany „Horyzont Zdarzeń„. Album ukaże się jeszcze w 2023 roku i będzie trzecim pełnowymiarowym wydawnictwem zespołu.

„Do utraty tchu” jest też pierwszym zwiastunem zmiany w zespole. Nowy skład i repertuar w języku polskim, lecz muzycznie utwór nawiązuje do charakterystycznych ciężkich brzmień zespołu. Warstwa tekstowa nadaje jednak pełniejszy wymiar – zmagania człowieka z naturą oraz wszystko z tym związane. Inspiracją do napisania tego utworu była tragiczna wyprawa Tomasza Mackiewicza na Nanga Prabat. Za warstwę wizualną odpowiada ekipa ICONYK czyli Adam Nyk + Olga Balowska. Zapraszamy do obejrzenia teledysku:

Carnal – informacje o zespole

CARNAL zdecydowanie wyróżnia się na tle polskiej sceny niezależnej. Ciężko go bowiem wrzucić do tego samego worka, co dziesiątki innych polskich zespołów metalowych. Powstali w 1999 roku. CARNAL od samego początku koncentruje się na surowości brzmienia i rytmie, ale również na melodyjności i klimacie podczas tworzenia muzyki.  W 2001 roku ukazało demo „A Time Has Come…„, które spotkało się z ciepłym przyjęciem zarówno wśród publiczności, jak i branży muzycznej.

W 2003 roku pojawiła się pierwsza „nieoficjalna” płyta zespołu „Curse This Day„, która w 2006 roku została wydana także na Bałkanach za pośrednictwem bułgarskiej wytwórni Distributor Of Pain.

W 2007 roku ukazała się debiutancka płyta CARNALUndefinable” (Ars Mundi Rec./Fonografika). Przyniosła ona dawkę melodyjnego, przepełnionego atmosferą dekadencji, nowoczesnego metalu.

Rok 2009 to podpisanie kontraktu z Revolution Records – jedną z najprężniej wówczas działających niezależnych wytwórni w Polsce. Efektem tej współpracy był wydany 25.09.2009 drugi krążek grupy – „Re-Creation” (dystrybucja w Polsce Mystic Production, dystrybucja w Europie Zachodniej Plastic Head). To wydawnictwo należy do tego gatunku, który nie pozostawia słuchacza obojętnym – raz rozentuzjazmowanego, innym razem zagubionego w wielości barw i emocji. Znalazło się tam 10 kompozycji oraz jeden cover Sisters of Mercy.

Foto: materiały prasowe

Carnal to przede wszystkim zespół koncertujący. Dzielili scenę z takimi gwiazdami, jak In Flames, Paradise Lost, Samael, Life Of Agony, Moonspell, Obituary, The 69 Eyes, Napalm Death, Testament, Behemoth, Diary of Dreams, Neolithic/Black River. Ma za sobą udział w trasach koncertowych: Curse This Tour (Bałkany 2008), Hellride Tour 3, udział w For Ever Tours u boku Hunter, Frontside i Arakain. Ma także na koncie liczne występy na festiwalach: Open Mind Festival 2010, Basinfirefest (Czechy 2008), Metalmania 2007,2009, Wacken Metal Battle 2007, 2009 HunterFest 2005,2006,2008 lub Festiwal Rockowy Węgorzewo.

W 2020 roku po wydaniu singla „Koniec” CARNAL osiągnęli nowy poziom dojrzałości i wrócili po przerwie, której potrzebowali na odbudowę i złapanie świeżych sił na dalsze komponowanie. 

W tym roku CARNAL zagrał na NEXT FEST w Poznaniu, przed Monster Magnet w Warszawie oraz na legendarnym festiwalu w Jarocinie.

Nowy album ukaże się jeszcze w tym roku. Za dystrybucję będzie odpowiedzialny Kayax Production & Publishing.

Zespół Carnal tworzą:
Robert Gajewski – vokal
Jakub Leszko – gitara
Marek Gajewski – gitara basowa
Marcin Dudzicki – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *