Depeche Mode – Dave Gahan o powrocie. Początkowo stawiałem duży opór.

Wokalista Depeche Mode przyznał w jednym z wywiadów, że na początku nie wierzył, że nagranie nowej płyty i powrót na scenę jest dobrą decyzją.

Pomimo śmierci Andy’ego Fletchera w maju 2022 roku, Depeche Mode ogłosiło, że w przyszłym roku wyda album „Memento Mori” i będzie kontynuować trasę koncertową. Jak się okazało, nie była to łatwa decyzja – zwłaszcza dla Davida Gahana.

Muszę przyznać, że to nie było coś, do czego byłem natychmiast przekonany. Na początku stawiałem dość duży opór. Powiedziałem: „Nie wiem, czy nadal chcę to robić”.

To miało wiele wspólnego z pandemią – byciem w domu przez znacznie dłużej, kontaktem z rodziną i przyjaciółmi. Wychodząc z pandemii, zastanawiałem się, co ja w ogóle chcę zrobić ze swoim życiem. To jest egzystencjalne pytanie, które zadaje sobie wiele osób. W ciągu ostatnich lat sam zadawałem je sobie kilkukrotnie, ale oto jestem! Znowu! Przekonałem się, teraz znów stanowię część Depeche Mode. Jestem naprawdę zadowolony z tego, co zrobiliśmy, nagrywając nowy album.

Dave Gahan w rozmowie z New Musical Express

Nie tak dawno Martin L. Gore tłumaczył, dlaczego powrócili po śmierci Andy’ego Fletchera.

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce. Daty, miejsca, bilety:

Depeche Mode zagra w Polsce dwukrotnie: w Warszawie 2 sierpnia 2023 roku oraz w Krakowie 4 sierpnia 2023 roku.

Bilety można zakupić na stronie www.livenation.pl oraz Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *