Dream Theatre z Mike’m Portnoyem w składzie rozpoczynają pracę nad nowym albumem

Amerykańska legenda metalu progresywnego w tym miesiącu rozpoczyna pracę nad nowym albumem, komentując powrót Portnoya „Powrót go do zespołu jest dla nas wszystkich naprawdę wyjątkowy”.

W październiku ubiegłego roku Dream Theatre wydało ogłoszenie, które zelektryzowało świat metalu progresywnego – legendarny perkusista Mike Portnoy, członek-założyciel Dream Theater, powrócił do zespołu po 13-letniej przerwie. Wiele na ten temat powiedziano i napisano, od Jamesa LaBrie dzielącego się ekscytacją z powodu ponownego spotkania po samego Portnoya wyjaśniającego, jak do tego doszło.

Czytaj również: Mike Portnoy wraca do Dream Theater. Nowa era czy stare dobre czasy

Dream Theatre szykuje nowy album

Teraz, gdy emocje związane z tą wiadomością nieco opadły, fani Dream Theater zastanawiają się, czy zespół rozpoczął już pracę nad nowym materiałem z Portnoyem. I okazuje się, że gitarzysta John Petrucci rzucił nieco światła na tę sprawę w niedawnym wywiadzie z redaktorem naczelnym GuitarWorld, Michaelem Astleyem-Brownem, podczas NAMM 2024.

Zapytany, czy zespół rozpoczął już pracę nad nową muzyką, Petrucci ujawnił pod koniec stycznia:

„No cóż, bardzo niedługo. Zatem za niecałe dwa tygodnie zaczynamy pracę nad nowym albumem. Nie mogę się już doczekać. To naprawdę ekscytujące mieć Portnoya z powrotem w zespole. Razem założyliśmy zespół. Miałem 18 lat w Berklee College Of Music. Tam się poznaliśmy. I od tego czasu jesteśmy przyjaciółmi. Więc powrót go do zespołu jest dla nas wszystkich czymś naprawdę wyjątkowym. Wiem, że on też jest bardzo podekscytowany.”

Czytaj również: Dream Theater, ikona metalu progresywnego wystąpiła na Torwarze [ZDJĘCIA]

Perkusista Mike Portnoy odszedł z zespołu 8 września 2010 po premierze albumu „Black Clouds & Silver Linings”. Głównym powodem odejścia Portnoya miał być brak porozumienia z pozostałymi członkami Dream Theater odnośnie tymczasowego zawieszenia działalności zespołu. W 2011 roku stanowisko perkusisty objął Mike Mangini, znany m.in. ze współpracy z grupami Annihilator i Extreme

Najnowsza pozycja w dyskografii Dream Theatre to „A View from the Top of the World” piętnasty album studyjny, wydany 22 października 2021 roku i jednocześnie pierwszy album nagrany we własnym studiu DTHQ (Dream Theatre Headquare), a także pierwszy od czasu Black Clouds & Silver Linings (2009), na którym znalazło się mniej niż dziewięć utworów. „A View from the Top of the World” to także ostatni album Dream Theater, na którym występuje perkusista Mike Mangini, który opuścił zespół w październiku 2023 roku po powrocie pierwotnego perkusisty Mike’a Portnoya.

Czytaj również: Dream Theater ogłasza powrót perkusisty Mike’a Portnoya

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *