Hypnosaur: premiera EP “Undead Invaders Born to Die in a Maze”

Nowa EPka Hypnosaur – „Undead Invaders Born to Die in a Maze” ma właśnie swoją premierę. Zespół kontynuuje jurassic punkową przygodę na scenie. Po zapowiadających to wydanie singlach: ‘Inwazja z Plutona’, która była coverem utworu Kombi oraz najcięższym brzmieniowo kawałkiem Hypnosaur ‘Undead’, EPka jest już dostępna na streamingu oraz w formie CD i limitowanego 10-calowego winyla .

Cała płyta dostępna do posłuchania https://linktr.ee/hypnosaur

Cover utworu Kombi 'Inwazja z Plutona’

Pierwszy singiel był niemałym zaskoczeniem – ‘Inwazja z Plutona’ to jedna z pierwszych kompozycji Kombi i pierwszy zaśpiewany przez Hypnosaur utwór po polsku. Potem zespół powrócił do języka angielskiego w swoim najcięższym brzmieniowo utworze ‘Undead’.

Nowy singiel i wideo w stylu starych gier: 'The Maze’

Trzecim i zarazem ostatnim singlem promującym wydawnictwo jest ‘The Maze’, do którego powstał teledysk utrzymany w klimacie retro gier FPP/FPS, takich jak Wolfenstein 3D, Doom, Duke Nukem 3D czy Quake. Klip, podobnie jak ten do ‘Inwazji z Plutona’ nakręcił, wyreżyserował i zmontował Kamil Kwieciński (Camel Studio), a sama realizacja to znowu idea DIY i hołdowanie rozwiązaniom znanym z kina klasy B. Teledysk, wraz z oprawą graficzną EPki zabierają nas do świata pozamuzycznych inspiracji zespołu, będącego połączeniem filmów sci-fi, horrorów, komiksów czy gier wideo – zarówno staromodnych, jak i tych wypuszczanych obecnie.

Materiał na “Undead Invaders Born to Die in a Maze” powstał niedługo po wydaniu debiutanckiej płyty i został zarejestrowany przez Marcina Klimczaka (Mustache Ministry Studio), a następnie zmiksowany przez Haldora Grunberga (Satanic Audio) latem 2023 roku.

Jurassic punk

Utwory to według zespołu naturalna ewolucja i rozwijanie stylu Hypnosaur. Bez względu na to czy jest to otwierający wydawnictwo, przebojowy ‘Undead’, mroczny ‘Born to Die’ czy mający wiele oblicz ‘The Maze’ – nadal słuchamy jurassic punka.

“Podobnie jak na albumie Doomsday, każdy numer jest zupełnie inny, lecz jednocześnie w każdym słychać, że jest nasz. Udało nam się dopisać do dyskografii kilka utworów, które podobają się nam wszystkim i z których żaden nie miał z góry narzuconego stylu. Myślę, że jeśli ktoś słuchał poprzedniego albumu, to nowa EPka go zaskoczy, ale również wywoła myśl ‘to znowu oni. Na teksty również nie było jednej koncepcji. ‘Undead’ mówi o zaburzeniach w odczuwaniu emocji, ‘The Maze’ o zagubieniu, a ‘Born to Die’ ma podtekst polityczny. Tak naprawdę wrzucenie tego na jeden album i spięcie tego klamrą w postaci tytułu EPki oraz okładki jest dość absurdalnym posunięciem, czyli takim, jakie lubimy.”

– mówi Bartek Kulczycki, wokalista i klawiszowiec.

Współpraca z grafikiem Slayera i Kreator

Autorem okładki EP “Undead Invaders Born to Die in a Maze” jest Rafał Wechterowicz (TOO MANY SKULLS) – światowej klasy grafik i rysownik, który na koncie ma współpracę z takimi zespołami jak Slayer, Ghost, Anthrax, Ozzy Osbourne, Mastodon, Machine Head czy Kreator.

Lista utworów EP “Undead Invaders Born to Die in a Maze”:

  1. Undead
  2. Inwazja z Plutona
  3. Born to Die
  4. The Maze

Hypnosaur zapraszają też na serię koncertów:
13.03 Wrocław – Nietota
14.03 TBA
15.03 Poznań – Pod Minogą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *