Worms of Senses” 'Fade Away’ kolejną zapowiedzią płyty „Give Up!”

Worms of Senses już 22 marca wydadzą nowy album “Give Up!”. Ta płyta wybudza przez lata uśpiony projekt i powoła go na powrót do życia. ‘Fade Away’ to drugi singiel, który zapowiada tę płytę.

Singiel 'Fade Away’ to drugi utwór, po 'The Body’, który zapowiada wydanie nowej płyty projektu, tworzonego przez członków takich zespołów jak Searching For Calm, ARRM,  Fair Weather Friends, ARRM, 52um, czy Æther Ctr.

Uśpiony projekt

22 marca Worms of Senses wydadzą nowy album “Give Up!”. Ta płyta wybudza przez lata uśpiony projekt i powoła go na powrót do życia. W 2014 roku Worms of Senses wydał debiutancką EPkę “Exhibit Heart”, ale wkrótce potem projekt został zahibernowany. W 2023 roku skład zespołu został reaktywowany i grupa wydała własnym sumptem płytę, której materiał przeleżał wiele lat w szafie – stąd jego nazwa “Archives”.

Kaskada nerwowości

‘Fade Away’ to utwór opowiadający o niepokoju związanym z problemami otaczającego świata.

Te złe rzeczy, jak wojna, też przemijają a wszystkie maski kiedyś spadną. Ten utwór to kaskada nerwowości na którą nałożyliśmy melodie i przestrzenie. Został nagrany, jak cały album, na żywo, z dołożonymi synthami i overdubami gitary akustycznej. Z całej płyty „Give Up!” ten utwór najbardziej rezonuje nam z ideą ‘piosenki’.

Worms of Senses mówią o utworze 'Fade Away’

’Body’ pierwszym singlem grupy

Poprzednim singlem, który zapowiedział album, był utwór ‘Body’. Tak o nim wypowiadał się zespół:

Utwór opowiada o ciele jako towarze, a także o kompleksach, zmysłowości i eksploatacji, której tytułowe ciało jest poddawane.” „Body” mówi o nierówności w relacjach istot ludzkich, o ciągłej grze pozorów, a także o roli piękna i biologicznego przyciągania oraz o mnogości innych rzeczy, które wpływają na nasz stosunek do ciała „własnego” jak i ciał „innych”.

Worms of Senses o singlu 'Body’

Album „Give Up!” już 22 marca

Druga płyta Worms of Senses, zatytułowana “Give Up!” ukaże się 22 marca 2024 roku dzięki wytwórni Music Corner.

Worms of Senses

Zespół pisze o sobie:

Poszukujemy matematycznych, nieparzystych form rytmicznych, ale też lubimy improwizować. Pomostem dla tych dwóch metod tworzenia są melodie, ziarno przesterów, wibracja oscylatorów. Lubimy piosenkę i eksperyment. Od trzymania się jednej stylistyki wolimy mozaikę gatunkową. Naszym celem jest zachowanie ciekawych, magicznych i nieregularnych elementów naszych improwizacji.

Worms of Senses członków takich zespołów jak Searching For Calm, ARRM,  Fair Weather Friends, ARRM, 52um, czy Æther Ctr :

Michał Maślak – wokale, gitary, synthy 
Rafał Miciński – bas, fx
Piotr Jeziorko – perkusja, synthy, pady 

Linki:
https://www.facebook.com/WormsOfSenses
https://www.instagram.com/worms_of_senses/
https://wormsofsenses.bandcamp.com/

One thought on “Worms of Senses” 'Fade Away’ kolejną zapowiedzią płyty „Give Up!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *