Meshuggah: Zremasterowana edycja „Chaosphere” z okazji 25 rocznicy premiery ukaże się w listopadzie

W 2023 roku przypada dwudziesta piąta rocznica jednego z najwcześniejszych kamieni milowych zespołu: „Chaosphere”.

Nie sposób mówić o metalu eksperymentalnym czy awangardowym, nie wspominając o ikonach MESHUGGAH. Od czasu powstania w 1987 roku w Umeå w Szwecji, MESHUGGAH rozwinął się w jedną z najbardziej złożonych technicznie i wirtuozersko grup , z jakimi kiedykolwiek spotkał się świat metalu. Ukoronowany przez Rolling Stone jako „jeden z dziesięciu najważniejszych zespołów hard i heavy”, MESHUGGAH zyskał szacunek i podziw zarówno wśród fanów, jak i muzyków.

„Chaosphere” pierwotnie wydany 9 listopada 1998 roku, trzeci pełnometrażowy album studyjny MESHUGGAH pokazuje, że zespół stonował niektóre z bardziej thrashowych brzmień z poprzednich wydawnictw na rzecz bardziej technicznego, polirytmicznego, zorientowanego na groove brzmienia, które zamierzali eksplorować na kolejnych albumach. Płyta zawiera między innymi utwory „New Millennium Cyanide Christ”, „Corridor Of Chameleons” i „Neurotica”, jedne z najczęściej odtwarzanych utworów zespołu.

Aby uczcić ćwierćwiecze wydania albumu, 10 listopada Atomic Fire wyda zremasterowaną wersję albumu. Reedycja tego arcydzieła ukaże się w jakości hi-def audio zremasterowane przez Thomasa Ebergera i Sofię Von Hage w Stockholm Mastering na wszystkich platformach streamingowych, a także jako wydanie CD Jewel Case (zawierające ośmiostronicową książeczkę) oraz na kolorowym winylu (nakład ograniczony na całym świecie do poniżej 1500 sztuk każdego koloru), aby spełnić marzenie każdego kolekcjonera.

„The Move Below” pochodzi z ostatniego wydawnictwa studyjnego Meshuggah “Immutable” z kwietnia 2022 roku

O przełomowym wydawnictwie tak pisał Revolver: „Od miażdżącego beton otwieracza „Concatenation” do zadziornego, apokaliptycznego „Elastic”, który kończy się prawie dwudziestominutowym sprzężeniem zwrotnym i hałasem, MESHUGGAH prezentuje nieustanną mechaniczną gradację smażenia synaps rytmami i wlokącymi się, niecodziennymi riffami”.

MESHUGGAH powróci na sceny w USA i Kanadzie na dziewiętnastokoncertową trasę tej jesieni, przy wsparciu gości specjalnych IN FLAMES i WHITECHAPEL. Wyprodukowana przez Live Nation podróż rozpocznie się 21 listopada w San Diego w Kalifornii i potrwa do 16 grudnia w Laval w Quebecu. Na finałowym koncercie pojawi się także VOIVOD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *