Peter Gabriel w Krakowie [RELACJA + ZDJĘCIA]

Peter Gabriel wyruszył w pierwszą europejską trasę od prawie dekady, a koncert w TAURON Arenie Kraków był jej pierwszym przystankiem. Trasa i/o – The Tour rozpoczęła się 18 maja 2023 roku i obejmie 22 miasta.

Peter Gabriel po prawie dziesięcioletniej przerwie wyruszył w trasę koncertową „i/o – The Tour”. Polskim przystankiem był koncert w TAURON Arenie Kraków, który okazał się być wyjątkowym przeżyciem dla fanów.

Peter Gabriel zagrał w Krakowie. Jak było?

Pierwszy koncert trasy Petera Gabriela, „i/o – The Tour”, w TAURON Arenie Kraków okazał się niezwykłym doświadczeniem. Peter Gabriel rozpoczął go w niekonwencjonalny sposób, zapalając plastikowe ognisko, a następnie przywołując zespół, z którym wykonał akustyczne wersje utworów „Washing Of The Water” i „Growing Up”.

Pierwsza część koncertu skupiała się na premierowych utworach z nadchodzącego albumu „i/o”. Kompozycje takie jak „Panopticom”, „Four Kinds Of Horses” i tytułowy „i/o” zaprezentowały dojrzałą i charakterystyczną dla Gabriela aranżację. Po nowych utworach przyszedł czas na „Digging In The Dirt”, który przywołał sentymentalne wspomnienia z czasów, gdy klip do tego utworu emitowany był w MTV.

Druga część rozpoczęła się od „Darkness”. Publiczność mogła cieszyć się również z niezwykłego wykonania „Don’t Give Up”, w którym Ayanna Witter-Johnson zagrała i zaśpiewała partię Kate Bush. Kolejne premierowe kompozycje, takie jak „The Court” i „Road To Joy”, przyniosły jazzowo-funkowe brzmienia. Na bis pojawiły się ikoniczne utwory, takie jak „In Your Eyes” i poruszająca wersja „Biko”.

Nowy materiał i klasyczne hity na trasie

Koncert Petera Gabriela w TAURON Arenie Kraków był pełen emocji i niezapomnianych momentów. Oprawa sceniczna była imponująca, a sama produkcja koncertu zachwyciła widzów. To spełnienie marzeń dla wszystkich, którzy czekali na możliwość zobaczenia Petera Gabriela na żywo przez wiele lat. Koncert był piękny, aranżacyjnie złożony i niezwykle mądrze skonstruowany, co dowodzi, że Gabriel wciąż jest w doskonałej formie artystycznej.

Artyście towarzyszyli Tony Levin (bas i chapman stick), David Rhodes (gitary) Manu Katché (bębny), Josh Shpak (trąbki), Don-E (klawisze), Richard Evans (gitary i flet), Marina Moore (skrzypce i wokal) oraz Ayanna Witter-Johnson (wiolonczela, klawisze i wokal).

Zobaczcie zdjęcia z Krakowa:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *