Premiera singla Judas Priest „Panic Attack” z nadchodzącego albumu „Invincible Shield”

Brytyjskie legendy heavy metalu Judas Priest wydały nowy singiel „Panic Attack”. Utwór, który można odsłuchać poniżej, pochodzi z nadchodzącego albumu studyjnego zespołu.

Czytaj także: LEGENDY na wspólnej trasie: JUDAS PRIEST, SAXON I URIAH HEEP wystąpią w Krakowie

Datę premiery albumu będącego kontynuacją albumu „Firepower” z 2018 roku, ogłoszono w ubiegłą sobotę wieczorem (7 października) podczas występu zespołu na festiwalu Power Trip w Indio w Kalifornii. Po zagraniu utworu „War Pigs” BLACK SABBATH jako intro do setu Judas Priest, na ekranach wideo pojawiła się grafika zapowiadająca „The Invincible Shield”.

Kiedy nowa płyta Judas Priest?

Premierę „The Invincible Shield” zaplanowano 8 marca 2024 roku za pośrednictwem Sony Music. „Invincible Shield” to dziewiętnasty album studyjny brytyjskiego zespołu heavy metalowego Judas Priest. Wydawnictwo zostało zapowiedziane na scenie właśnie zakończonego festiwalu Power Trip w Kalifornii gdzie podczas trzydniowej imprezy wystąpili Guns N’ Roses, Iron Maiden, Metallica i Tool. Nowa płyta jest pierwszym wydawnictwem zespołu od 6 lat, Judas Priest niedawno świętował 50-lecie muzyki i 50 milionów sprzedanych płyt.

Czyta także: Judas Priest zapowiada najnowsze wydawnictwo „Invincible Shield”

Glenn Tipton – gitarzysta Judas Priest w lutym 2018 roku zrezygnował z występów na żywo na czas nieokreślony. Powodem jest postępująca choroba Parkinsona, którą zdiagnozowano u muzyka dziesięć lat temu. Na potrzeby występów zastępuje go Andy Sneap, producent muzyczny, a także gitarzysta takich formacji jak Sabbat i Hell. Udział w komponowaniu i nagraniach albumu wzięli Glenn Tipton, Rob Halford, Ian Hill, Scott Travis and Richie Faulkner.

Czytaj także: Judas Priest ogłasza trasę po Wielkiej Brytanii. Zobacz, gdzie będzie można zobaczyć legendę metalu

Judas Priest „Panic Attack”

Judas Priest w towarzystwie Saxon i Uriah Heep wystąpią w Krakowie 30 marca 2024 roku

Zespół Judas Priest ma już zaplanowaną europejską trasę koncertową, która rozpocznie się 24 marca 2024 roku we Frankfurcie w Niemczech – gośćmi specjalnymi trasy będą Saxon i Uriah Heep.

JUDAS PRIEST

GOŚCIE SPECJALNI: SAXON I URIAH HEEP
EUROPEJSKA TRASA – MARZEC/KWIECIEŃ 2024

30.03.2024 – TAURON Arena Kraków

Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się w środę, 31 maja o godzinie 11.00
Ogólna sprzedaż rozpocznie się w czwartek, 1 czerwca o godzinie 11:00 na www.LiveNation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *