Wolves In The Throne Room powracają do Polski na dwa koncerty. Wraz z nimi wystąpią Gaerea oraz Mortiferum

Kanadyjski Wolves In The Throne Room wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. 18 maja w Warszawie, a następnie 19 maja w Krakowie. Kanadyjczykom będą towarzyszyć Gaerea oraz Mortiferum

Wolves In The Throne Room to już monolit współczesnego black metalu. Ich niepodrabialna mieszanka żarliwości nurtu z ambientem czy elektroniką świetnie uwypukla się na ostatnim albumie, “Primordial Arcana”, a jeszcze lepiej na żywo. Podczas nadchodzącej wiosennej trasy wesprą ich: zamaskowana blackowa Gaerea oraz death-doomowe Mortiferum.

Zobacz także: Wolves In The Throne Room zagrali w Krakowie. Wraz z nimi Incantation i Stygian Bough [ZDJĘCIA]

Bilety na koncerty będą dostępne od 12 stycznia (10:00) na https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

WOLVES IN THE THRONE ROOM

Tzw. trzecia fala black metalu wydała światu multum zespołów często ciekawych, a jednocześnie takich, z którymi czas obszedł się brutalnie. Z kolei działające już od dwudziestu dwóch lat Wolves In The Throne Room nie przeżywa kryzysów – zarówno tych popularnościowych, jak i artystycznych. Z czego to wynika? Odpowiadając banalnie: z wzorowego stylu. Kanadyjczycy znaleźli swoją tożsamość już dawno temu, biorąc z black metalu to, co najistotniejsze, a więc emocjonalną nadgorliwość oraz gniew, i wplatając to w niecodzienne dla nurtu struktury. Bo oprócz duchowego rozdarcia skład oferuje także mozolne budowanie potężnej atmosfery, zaczerpnięte z post-rocka, a do tego niemalże progresywne konstrukcje utworów – dzięki temu są epiccy, pełni zadumy i powagi, jednocześnie nie tracąc nic w kwestii wewnętrznego mroku. Na koncercie dadzą to samo, ale w potrójnej skali. Trudno będzie o tym zapomnieć. Na scenie można zobaczyć efektowne dekoracje, zaś dymy i gra świateł tworzą niesamowitą oprawę.

GAEREA

Portugalska Gaerea potrzebowała ledwie paru lat, by stać się jedną z częściej dyskutowanych blackmetalowych załóg ostatniej dekady, ale jeśli ktoś rozkręciłby ich propozycję na śrubki, raczej by się tym faktem nie zdziwił. Enigmatyczny skład z Półwyspu Iberyjskiego oprócz agresji i wściekłego gitarowego tremolo zna także rolę melodii w gatunku, a wspomniane elementy podsyca kochanym w metalu patosem. Do tego kotła należy dorzucić jeszcze piosenkowe struktury, zgrabnie kontrastujące z wszechobecną pustką obecną w tekstach, i oto mamy przepis na skuteczność tego składu. Zapamiętywalne hooki, ogrom atmosfery oraz wybitnie koncertowa specyfika materiału – czy trzeba was dalej zachęcać?

MORTIFERUM

Jeśli jesteście fanami pogrzebowo ciężkiego i wolnego death/doom metalu, na pewno znacie Mortiferum. A ci, którzy nie znają, rozczarowani nie będą. Stale rosnąca amerykańska załoga bierze z obu nurtów same delicje i pakuje je do jednej szuflady. Z jednej strony mamy natchniony szaleństwem metal śmierci w opcji bliskiej fińskim klasykom, a z drugiej pogrzebowe walce – niejednokrotnie zahaczające o do bólu depresyjny funeral doom. Spodziewajcie się taczki gruzu i ciężaru przekraczającego dopuszczalną skalę.

Wolves In The Throne Room, Gaerea oraz Mortiferum w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Data: 18 maja (sobota) 2024
Miejsce: Warszawa, Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99A

Data: 19 maja (niedziela) 2024
Miejsce: Kraków, Kamienna12, ul. Kamienna 12

Bilety: 105/115 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu. Przedsprzedaż startuje 12 stycznia (10:00) na Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie)

Organizator: Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *