Zakopower w nowym numerze. Sebastian Karpiel-Bułecka i Igor Herbut łączą siły w przejmującym utworze „Biały obłok”

To druga część wyjątkowego tryptyku od Zakopower z Sebastianem Karpielem-Bułecką na czele. Po świetnie przyjętym „Szczęściu” z gościnnym udziałem Beli Komoszyńskiej z zespołu Sorry Boys, artyści prezentują „Biały Obłok”, w którym słyszymy Igora Herbuta. Do utworu powstał emocjonalny teledysk w reżyserii duetu Piotrovscy.

Zakopower ma już 8 albumów w swym dorobku. Ostatnim jest „Widzialne niewidzialne„. Powrócili ze świeżym materiałem równo rok temu w listopadzie 2022. Można w nim odnaleźć szlachetne, popowe melodie i inspiracje muzyką świata. A teraz zespół postanowił odświeżyć niektóre kompozycje z tego albumu tworząc mini cykl, w którym prezentuje trzy numery z „Widzialne niewidzialne” w nieco odmienionych wersjach z udziałem zaproszonych gości. Tryptyk zainaugurowało „Szczęście” zaśpiewane z Belą Komoszyńską (Sorry Boys). Utwór został świetnie przyjęty i przez wiele dni zajmował wysokie miejsce na youtubowej karcie na czasie.

W drugiej odsłonie tryptyku, w utworze zatytułowanym „Biały Obłok” gościnnie pojawia się Igor Herbut. Przejmujący utwór o śmierci i odchodzeniu zyskał na emocjonalności dzięki unikalnemu połączeniu barw głosów Igora i Sebastiana.

Zdarza się Wam czasem wyjść z siebie i stanąć obok? Na pewno wiecie, jak to jest… Pewnego dnia jednak, nie uda nam się już do siebie wrócić. Może wtedy znajdziemy sposób, żeby jakoś być z tymi, których kochaliśmy? Choćby jako obłoki, w których można bujać? Kto wie…

– zastanawia się Bartek Kudasik z zespołu Zakopower. 

Teledysk do „Białego Obłoku” to choreograficzne spojrzenie na przemijanie i zmienność relacji. To ruchowa opowieść o tym, jakie kolory zostawiamy na płótnie otaczającej nas natury oraz w sercach tych, przy których zawsze chcielibyśmy być obok.

 dodają twórcy klipu, duet reżyserski Piotrovscy.

W trzecim i zarazem ostatnim rozdziale tryptyku od Zakopower gościnny udział weźmie Ralph Kaminski, który spróbował swoich sił w góralskich śpiewach. Co z tego wyjdzie, przekonamy się wkrótce.

Tryptyk ten w całości ukaże się na winylowym wydaniu ostatniego krążka grupy Zakopower „Widzialne niewidzialne”, której przedsprzedaż trwa właśnie na stronie sklepzmuzyka.pl

Zakopower wystąpi w Krakowie z świątecznym programem. Data, miejsce, bilety

Zakopower wystąpi w Krakowie w Kijów Centrum 6 stycznia 2024.

Otwarcie wejść: 18:00 Start: 19:00
Bilety przedsprzedaż 140 zł, 130 zł, 110 zł, w dniu koncertu 150 zł, 140 zł, 120 zł do nabycia:
Kino Kijów al. Krasińskiego 34 (kolekcjonerskie)
Kino Kijów , Bilety z systemu eBilet (elektroniczne)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *