Beyond the Black we wspaniałym show na Wacken Open Air 2023

Beyond the Black to niemiecki zespół grający metal symfoniczny, ale z elementami innych gatunków. Zespół powstał w 2014 roku w Mannheim w Niemczech z inicjatywy wokalistki Jennifer Haben. Kapela, po zakończeniu produkcji pierwszego albumu „Songs of Love and Death” zadebiutowała na żywo na festiwalu Wacken Open Air 2014 oraz w trasie koncertowej wspierając Saxon i Hell. Album ukazał się oficjalnie w 2015 roku. W 2016 zespół rozpadł się, ale wkrótce powstał na nowo z popiołów, pod wodzą niezmordowanej Jennifer Haber. W nowym składzie nagrali cztery albumy, w tym, wydany w styczniu 2023, „Beyond the Black”.

Beyond the Black dali piękny show na Wacken Open Air

Show od początku do końca warty zobaczenia i posłuchania. Na początek dostaliśmy „Is There Anybody Out There?” odśpiewany i zagrany znakomicie, z energią i kopem. Ciekawym akcentem były lance świetlne, którymi z wprawą posługiwała się Jennifer Haben. A potem było już tylko lepiej. Kapela rozkręcała się z kawałka na kawałek, Jennifer zmieniała kreacje co dwa numery, a pod sceną zrobiło się ruchliwie. Już wspólnie odśpiewywaliśmy co bardziej melodyjne kawałki. Wokalistkę wspierał donośnym growlem Chris Hermsdörfer i pięknie to się razem komponowało. Do scenografii dołączyła pirotechnika i wysokie jęzory płomieni. Choć już wcześniej zespół miał dobry kontakt z publicznością, to teraz pokochaliśmy tę kapelę miłością szczerą i odwzajemnioną. Widać było, że energia płynie w obu kierunkach, robiło się coraz bardziej odlotowo. „Running to the Edge” oraz „Hallelujah” zakończyły ten zaskakująco dobry, dwugodzinny występ. Teraz tylko wspólna fotka i koniec. Fantastyczny show!

Zobacz również: Vixen powrócił na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Beyond the Black na Wacken Open Air

Beyond The Black wyrosło na nr 1 w niemieckim metalu symfonicznym. I chyba całkowicie zasłużenie. Bogate instrumentarium, chwytliwe i melodyjne utwory i całkiem spory kop budują mieszankę wręcz stworzoną do występów na żywo. Jeszcze tylko można wspomnieć o bardzo dobrej pracy świateł i ciekawej, acz nie przesadzonej scenografii. W sumie zagrało wszystko.

Zobacz również: Burning Witches z energetyzującym występem na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Beyond the Black już wkrótce w Polsce!

Beyond the Black zawita do Polski w kwietniu przyszłego roku. Koncert odbędzie się w Krakowie, w hali Kamienna12. Zobacz: Beyond The Black na jedynym koncercie w Polsce

Zobacz galerię z koncertu Beyond the Black

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *