D.R.I. wystąpi w Krakowie w sierpniu

D.R.I. zagra w Krakowie. Legenda crossover wystąpi 3 sierpnia.

Letnie wizyty D.R.I. w naszym kraju są już poniekąd tradycją, zatem żeby stało się jej zadość informujemy, że prekursorzy crossover thrashu wystąpią 3 sierpnia w krakowskim klubie Kwadrat!

Historia Dirty Rotten Imbeciles rozpoczęła się 2 maja 1982 roku w okolicach godziny 16:00 w Houston w Texasie. To tego dnia ze wzmacniaczy kwartetu znanego dzisiaj jako D.R.I. wydobyła się fala dźwięku, co chwilę później nabrało formy, którą postanowili nazwać swoim pierwszym kawałkiem.

Ponad 40 lat później Amerykanie są legendą gatunku, a ich twórczość wpłynęła na takie zespoły jak choćby Anthrax, Kreator, Slayer, Nuclear Assault, Death Angel czy Municipal Waste. Jako jedni z pierwszych połączyli hardcore punk z thrash metalem, czym przyciągali na swoje koncerty zarówno punkowców, jak i metalowców. W ich dyskografii znajdziemy 7 albumów i kilka mniejszych wydawnictw, a ostatnim z nich jest wydana w 2016 EP “But Wait, There’s More!”.

D.R.I. w Polsce. Data, miejsce, bilety

Data: 3 sierpnia 2024
Miejsce: Kraków, klub Kwadrat
Bilety dostępne na stronie Winiary Bookings oraz w punktach sprzedaży: Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *