HOSTIA na Festiwalu INTERTONY 2024 w Chojnicach!

Doskonała wiadomość dla fanów warszawskiej formacji – Hostia serwująca antyklerykalny death/grind dołacza do lineupu festiwalu. Dziewiąta edycja festiwalu Intertony 2024 odbędzie się 15 czerwca w Chojnicach na terenie Stadionu Kolejarz

Do składu InterTony Festiwal dołącza zespół, który szturmem zdobył serca miłośników grindcore’u – pokazując się m.in. na największych festiwalach metalowych w naszym kraju oraz regionie. Hostia! Wydali jedną EP-kę oraz trzy pełne albumy, z czego ostatni „Nailed”, ukazał się w listopadzie 2022 nakładem Deformeathing Productions. Pomiędzy muzycznym ciosami, jakie zadają, wyczujemy bujający groove. Nie brakuje tu chwytliwych patentów, nie brakuje również hałasu.

Warto zajrzeć: Hostia, Las Trumien i MAG – koncert w Bydgoszczy [ZDJĘCIA, RELACJA]

Antyklerykalny death/grind z niecodzienną w nurcie stylówką i zagrany na podkręconym do jedenastki poziomie intensywności? Tak, poprosimy! Warszawska Hostia w swojej trzypłytowej dyskografii umiejscowiła się dokładnie pomiędzy chaotycznym szałem grindcore’u i bezpardonowym ciężarem death metalu.

Czytaj także: Hostia – kiedy dewiacja upada daleko od dewocjonaliów WYWIAD

Warszawska Hostia istniejąca od 2017 roku, promuje swój trzeci album studyjny „Nailed” z 2022 roku, a składa się z ekscytująco prezentujących się pseudonimów St Sixtus I czyli znanego dobrze głosu pana Pacha, który zwykł prezentować imponującą rogaciznę na klacie w Vedonist czy None, St Anacletusa – gitary Lostbone, basisty St Xyxtusa i perkusisty St Evaristusa. Jakby nie patrzeć – wszyscy święci.

Czytaj także: Hostia – „Nailed” RECENZJA

Dziewiąty raz będziemy mieli okazję uczestniczyć w InterTony Festiwal, którego ideą jest łączenie międzynarodowych środowisk muzycznych z miast partnerskich. Na scenie pojawi się osiem grup z pięciu krajów, będzie to uczta dla fanów hc/metalu. Organizatorzy działają w 100% na zasadach wolontariatu pokazując, że inicjatywy oddolne potrafią zmieniać rzeczywistość i są potrzebne.

Festiwal organizowany jest przez wolontariuszy Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, międzynarodowymi partnerami są stowarzyszenia i instytucje z Niemiec, Francji, Holandii i Polski: Rockinitiative Emsdetten e.V., Musikoblokos z Bayeux, Jongerencentrum Cerberus z Hengelo oraz Chojnickie Centrum Kultury. Imprezę wspierają Miasto Chojnice oraz Powiat Chojnicki.

Czytaj również: Agnostic Front gwiazdą festiwalu INTERTONY 2024 w Chojnicach!

Aktualny line-up InterTony Festiwal 2024:

  • AGNOSTIC FRONT
  • HOSTIA
  • NARBO DACAL
  • MASSIVE ASSAULT
  • TYRAN
  • TORTURED SPIRIT
  • PRAÏM FAYA
  • PETER ULLRICH

15/06/24 Chojnice, Stadion Kolejarz 1926

www.intertony.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *