Mark’s Knopfler Guitar Heroes. Premiera specjalnego singla.

Mark Knopfler zaprezentował specjalny singiel. Ponad 60 wykonawców w jednym utworze!

Dzisiaj Mark Knopfler przedstawia nagraną przez siebie z niesamowitą plejadą gwiazd jako gośćmi, specjalną wersję swojego utworu  ‘Going Home (Theme From Local Hero)’. Utwór ten pochodzi z nagranej przez Knopflera ścieżki dźwiękowej do filmu Local Hero z 1983 roku, z którą nominowany był do nagrody BAFTA.

Plejada gwiazd w jednym utworze!

Mark Knopfler przedstawia nową, specjalną wersję swojego utworu ‘Going Home (Theme From Local Hero)’, którego celem jest zbieranie funduszy na fundację Teenage Cancer Trust oraz jej amerykańską część Teen Cancer America.

Utwór wykonuje zespół Mark Knopfler’s Guitar Heroes, a za jego produkcję odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik lidera – Guy Fletcher (to on zebrał wszystkie nagrania o uczestniczących w projekcie muzyków i skonstruował z nich 9 minutowy utwór). W nagraniu tego singla brała bezprecedensowa ilość najlepszych gitarzystów w historii. Powiedzieć o tych muzykach ‘legendy’ to mało: David Gilmour, Ronnie Wood, Slash, Eric Clapton, Sting, Joan Armatrading, Bruce Springsteen,  Pete Townshend, Nile Rodgers, Joan Jett, Brian May, Tony Iommi, Sam Fender. I to nie wszyscy!

Utwór otwiera ostatnie zarejestrowane w studio nagranie Jeff’a Becka’a, który umarł 10 stycznia 2023 roku.

Roger Daltrey z The Who, honorowy patron Teenage Cancer Trust i współzałożyciel Teen Cancer America (razem z Pete’em Townshend’em), zagrał w tym utworze na harmonijce, a na perkusji wystąpili: ex Beatles – Ringo Starr i jego syn Zak Starkey (ich nagrania zmieniają się na utworze i płynnie przechodzą w jedno pasmo, pokazując rodzinny styl). Niesamowita i oryginalna partia basu została zagrana przez Stinga.

Singiel dostępny jest w wersji CD, winylowej (z grawerowaną stroną B), do pobrania oraz w streamingu. 

Wpływy netto z tego projektu zasilą organizacje charytatywne Teenage Cancer Trust oraz jej amerykańską część Teen Cancer America.

Singiel możecie zakupić TUTAJ.

Czytaj także: Judas Priest „Invincible Shield” [RECENZJA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *