Ministry zapowiada nowy album „Hopiumforthemasses”; premiera singla „Goddamn White Trash”

Ministry teledyskiem do utworu „Goddamn White Trash” zapowida szesnasty album studyjny „Hopiumforthemasses”

Najnowsza produkcja studyjna MINISTRY, „Hopiumforthemasses”, ukaże się 1 marca 2024 roku nakładem Nuclear Blast Records.

Multiplatynowy zespół, sześciokrotnie nominowany do nagrody Grammy, serwuje przedsmak nowego materiału wraz z oficjalnym wydaniem „Goddamn White Trash” z udziałem Pepper Keenan z CORROSION OF CONFORMITY, utworu, który zadebiutował na trasie koncertowej MINISTRY na początku tego roku.
Podczas gdy świat nadal wisi na włosku przez pandemie, pożary, zmiany klimatu, chaos społeczno-polityczny i teorie spiskowe napędzane przez media społecznościowe, Ministry i prowokator Al Jourgensen wydają najnowszy materiał „Hopiumforthemasses”.

„Tak jak ty lub ktokolwiek inny, jestem po prostu pasażerem w tym życiu” — mówi Jourgensen. „Obserwuję zmiany społeczne, polityczne i gospodarcze i komentuję je, ponieważ mam prawo do Pierwszej Poprawki. Wiele osób mówi, że artyści i sportowcy powinni się zamknąć i grać w piłkę. Nie, jestem na ta podróż też. Jeśli coś zobaczę, coś powiem. To odzwierciedla kierunek, w jakim zmierza każdy album. Zamiast siedzieć w miejscu i śpiewać o zerwanych związkach, wewnętrznych zawirowaniach lub czymkolwiek, co boli w tym tygodniu, komentuję to, co dzieje się z perspektywy współpasażera”.

Wraz z obecnymi czołowymi muzykami Ministry: Johnem Bechdelem (instrumenty klawiszowe), Monte Pittmanem i Cesarem Soto (gitary), Royem Mayorgą (perkusja) i Paulem D’Amourem (bas) — „Hopiumforthemasses” ma również wielu specjalnych gości, w tym GOGOL Eugene Hutz BORDELLO, długoletni współpracownik i towarzysz LARD, Jello Biafra i Keenan.
„Hopiumforthemasses” będzie dostępny w trzech wersjach winylowych, w pudełku z płytą CD oraz na platformach cyfrowych/streamingowych. Warianty winylowe obejmują: zielony z żółtymi plamami (w sklepach na całym świecie): niebieski z różowymi rozpryskami (wyłącznie po wybuchu jądrowym); czerwony z białymi plamami (wyłącznie na trasie).

W czerwcu ubiegłego roku Jourgensen powiedział Yahoo! Lyndsey Parker z Entertainment, że był bliski zawieszenia Ministry, ponad 40 lat po tym, jak założył zespół w swoim dawnym rodzinnym Chicago.

„Moja kariera w Ministry dobiega końca” – powiedział Jourgensen. „Wstrzymam Ministry za album lub dwa. Muszę. Mam inne rzeczy, które chcę robić”.

Ministry „Hopiumforthemasses” lista utworów:
  • 01. B.D.E.
  • 02. Goddamn White Trash + Pepper Keenan
  • 03. Just Stop Oil
  • 04. Aryan Embarrassment + Jello Biafra
  • 05. TV Song 1/6 Edition
  • 06. New Religion
  • 07. It’s Not Pretty
  • 08. Cult of Suffering + Eugene Hütz (GOGOL BORDELLO)
  • 09. Ricky’s Hand

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *