Percival Schuttenbach – już w lutym trasa „Wild Hunt Metal” odwiedzi 5 miast

Percival Schuttenbach wielokrotnie nagradzani współtwórcy muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” koncertują w ramach dwóch projektów „WILD HUNT LIVE” i „WILD HUNT METAL”. Już w lutym grupa odwiedzi pięć miast w Polsce.

Ostatnie wydarzenie z cyklu WILD HUNT LIVE odbędzie się 21 listopada w Bydgoszczy, od lutego rusza trasa „WILD HUNT METAL”, która odwiedzi Warszawę, Gdańsk, Poznań, Katowice i Wrocław.

Istniejący od 1999 roku zespół folkmetalowy powstały w Lubinie Percival Schuttenbach jest najbardziej znaną polską formacją folkową na świecie. Ich muzyka to słowiański folk metal z wpływami folk-rocka i rocka progresywnego, a nawet prog-metalu. Sam zespół określa swoją muzykę jako „Nową Falę Polskiego Heavy Folku” („New Wave of Polish Heavy Folk”). Zespół jest także znany dzięki projektowi Percival, który powstał w wyniku fascynacji historią i kulturą dawnych Słowian. Grupy Mikołaja Rybackiego wyróżnia się wszechstronnością wykonan, od folku granego na historycznych instrumentach jako Percival , po mocne aranżacje metalowe wydawane pod szyldem Percival Schuttenbach.

Na obecnym etapie Percival Schuttenbach realizuje kilka głównych projektów muzycznych, a są to: Wild Hunt Live Show – spektakl z muzyką wykorzystaną w grze „Wiedźmin 3 – Dziki Gon”, Percival Historyczny – muzyka folkowo-historyczna Słowian oraz Percival Schuttenbach – metalowo-rockowa muzyka inspirowana folkiem.

PERCIVAL – WILD HUNT LIVE – BYDGOSZCZ

Niesamowity spektakl muzyczny w wykonaniu grupy Percival Schuttenbach – wielokrotnie nagradzanych (m.in. MocArt 2015 wraz z Marcinem Przybyłowiczem i Mikołajem Stroińskim) współtwórców muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” oraz płyty „Równonoc” (zdobywcy Diamentowej Płyty); mających na swoim koncie koncerty w całej Europie i na świecie, goszczących ze swoją muzyką na ekranach TV od Szwecji po Serbię, z fanklubami w takich miejscach jak Brazylia czy Chiny.


Podczas WILD HUNT LIVE zespół prezentuje utwory wykorzystane w grze, doskonale znane każdemu fanowi trzeciej części Wiedźmina, w większości w ich oryginalnej wersji, z towarzyszeniem przygotowanych specjalnie na potrzeby spektaklu projekcji zawierających fragmenty oraz niepublikowane nigdzie indziej materiały video (przygotowane przez Marcin Somerlik Productions ),
Występ Percivala dopełni wspaniałe oświetlenie oraz niesamowite popisy taneczno-akrobatyczne towarzyszącego im Teatr AVATAR – grupy, która ma na swoim koncie występy m.in. w Dubaju, Rumunii, Niemczech, we Włoszech oraz na wszystkich stadionach podczas Euro 2012.
Wszystko to okraszone pięknymi strojami i scenografią nawiązującą do klimatu gry Wiedźmin.
Przedstawienie WILD HUNT LIVE zdobyło mnóstwo pozytywnych recenzji, zarówno wśród dziennikarzy jak i słuchaczy, którzy zachwyceni spektaklem nierzadko decydowali się na jego obejrzenie po kilka razy.
Jest to gratka nie tylko dla fanów gier komputerowych, ale również dla wszystkich miłośników pięknej muzyki, wspaniałych głosów, ciekawego instrumentarium, tańca oraz klimatów folk i fantasy.

21.11.2023 WILD HUNT LIVE koncert w Bydgoszczy – Filharmonia Pomorska

Czytaj także: Percival Schuttenbach wystąpili w Krakowie. Ich występ poprzedzili Sick Saints

PERCIVAL SCHUTTENBACH – WILD HUNT METAL szczegóły trasy

To najmocniejszy, najcięższy muzycznie projekt łączący muzykę metalową i rockową z elementami folku, klasyki i innymi gatunkami muzycznymi. Najbardziej charakterystyczne dla tego zespołu są brzmienia wiolonczeli oraz wokali – przede wszystkim tych drapieżnych, przesterowanych growli i screamów oraz dzikich, archaicznych zaśpiewów.

Wild Hunt Metal to niesamowity koncert przygotowany przez współautorów muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, na którym prezentowane są utwory wykorzystane właśnie w tej grze w nieco mocniejszej metalowo-rockowej odsłonie, z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego i dodatkowego zestawu perkusyjnego, wszystko to w pięknej oprawie świetlnej.
Dodatkowo, zaprezentowany zostanie niemal cały album „Dzikie Pola”, będący pięknym połączeniem mocnych dźwięków z folkowymi zaśpiewami, przedstawiający fantastyczno-horrorystyczną historię o miłości, zdradzie, słowiańskich bogach i zwycięstwie dobra nad złem.

Najnowszy album zespołu Percival „SLAVA 4” – Pieśni Słowian Przyszłości

SLAVA 4 tak zespół pisze o wydawnictwie: „to płyta złożona z pieśni, które były mocno inspirowane muzyką ludową, jaką gramy od lat, ale ich tematyka przenosi nas w przyszły, wyimaginowany przez nas świat – nie do końca przyjazny, w którym technologia opanowała już każdy niemal aspekt życia i który przynosi tak wiele możliwości, jak i zagrożeń. O czym mogliby śpiewać ludzie w przyszłości? – to pytanie zadaliśmy sobie pewnego dnia i tworząc te pieśni próbowaliśmy na nie odpowiedzieć.”

Album można nabyć: https://percival.pl/produkt/slava-iv/
Wspaniałe, wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników gry Wiedźmin, muzyki z gier, folkowej i fantasy.

2 LUTY 2024 WILD HUNT METAL – WARSZAWA – Progresja

3 LUTY 2024 WILD HUNT METAL – GDAŃSK – B90

4 LUTY 2024 WILD HUNT METAL – POZNAŃ – B17

16 LUTY 2024 WILD HUNT METAL – KATOWICE – P23

17 LUTY 2024 WILD HUNT METAL – WROCŁAW – Stary Klasztor

Bilety:
https://www.ticketmaster.pl/event/31695

One thought on “Percival Schuttenbach – już w lutym trasa „Wild Hunt Metal” odwiedzi 5 miast

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *