Punk ciągle żywy! Scarborough Punk Festival 2024 [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna edycja punkowego festiwalu w Scarborough! I tym razem impreza cieszyła się popularnością wśród brytyjskiej punkowej braci. Zobaczcie zdjęcia z wyprzedanego SPF 2024.

Po niesamowitym sukcesie w poprzednich latach Scarborough Punk Festival wyprzedał się i w tym roku. Dwudniowa impreza w wiktoriańskim SPA, nad brzegiem morza przyciągnęła do Scarborough całą rzeszę kolorowych punków! Mamy dla Was kilka zdjęć z pierwszego dnia festiwalu, który odbył się 30 – 31 marca 2024.

Punk wiecznie żywy!

Tegoroczna scena została zdecydowanie zdominowana przez legendy brytyjskiej sceny, które odcisnęły piętno na dzisiejszej muzyce alternatywnej. To właśnie Anglia jest kolebką punka! Byliśmy obecni pierwszego dnia festiwalu i musimy przyznać, że nie tylko miejsce tworzą tu niezwykłą atmosferę, ale także tłum kolorowych ludzi, spragnionych dobrej zabawy! W sobotę zaprezentowało się 9 zespołów a w roli headlinera wystąpił Buzzcock. Zobaczcie jak było w Scarborough!

Face Up

To przedstawiciele młodej krwi. Dali niesamowity pokaz charyzmy! Krótko, rzeczowo i na temat! Zespół ten na pewno ma przed sobą wiele otwartych drzwi, a ich wokalistka to totalna kobieta – rakieta! Absolutnie rozgrzali publikę do czerwoności!

Hung Like Hanratty

To zespół, który lubi występować z licznymi rekwiytami. Ich muzyka absolutnie wpada w ucho. O czym śpiewają? O rzeczach, które nam uprzykrzają życie np niesprzątniętych psich odchodach, albo o dziurach, w drodze których lokalny council nie załatał od miesięcy. Ich show ma wydźwięk czysto satyryczny, co sprawia, że zespół szybko pozyskał sympatię publiczności.

The Members

The Members powstali w 1976 roku i działali do 1983 roku, żeby powrócić po latach. Panowie reaktywowali się w 2007 roku i grają o dziś. Jak na weteranów punka przystało, mają na swoim koncie całkiem spory dorobek – 12 płyt. Trio zaprezentowało się w świetnej formie!

Goldblade

Goldblade to punk rock prosto Manchesteru. Zespół powstał w 1995 roku. Ich koncert był kolejnym dowodem na to, że punk ma się dobrze! Niesamowicie energetyczny wokalista, który z łatwością nawiązuje współpracę z publiką. Wszystko to okraszone kawałkiem dobrej muzyki.

Chelsea

To kolejna legenda brytyjskiego punk rocka, która swoimi korzeniami sięga do 1976 roku. To właśnie tu swoje pierwsze kroki na scenie stawiał Billy Idol. Tym razem panowie udowodnili, że mimo upływu lat świetnie dają sobie radę!

Ruts DC

Kolejny zespół, który powstał pod koniec lat 70. jako The Ruts. Ich muzyka delikatnie odbiegała od typowej stylistyki surowego punka, ponieważ czerpali dość dużo z muzyki reggae. Zespół kontynuował swoją karierę po nagłej śmierci wokalisty. Zakończyli działalność w 83, ale zreformowali się na nowo pod szyldem Ruts DC w 2007.

The Rezillos

To kolejna formacja powstała w 1976 roku. Zespół punkowy, który też świetnie się czuł w new wave. Inspirowani rock’n’rollem z lat 50. i filmami klasy B- The Rezillos stali się brytyjskim odpowiednikiem na twórczość amerykanów z B52.

Anti-Nowhere League

Powstały w 1979 zespół ma na swoim koncie 8 albumów studyjnych. Lecz to nie jest ich największy sukces. Ich utwór „So What” został coverowany przez Metallikę i znalazł się na „The Garage Inc.”. Naszym skromnym zdaniem ten zespół dał najlepsze show tego wieczoru. Tu nie było miejsca na odpoczynek. Dość intensywny pokaz umiejętności nie tylko muzycznych (gitarzysta wypił browara na raz podczas grania solówki). To niesamowite, ile energii ma w sobie Nick „Animal” Culmer – jedyny oryginalny członek zespołu.

Buzzcock

Kolejna legenda punk rocka która powstała w roku 1976 i grająca z powodzeniem do dziś (z małą 8-letnią przerwą). Panowie z powodzeniem eksperymentowali nie tylko z punk rockiem, ale także z punk popem. To właśnie temu zespołowi przypadł zaszczyt headlinera pierwszego dnia Scarborough Punk Festival 2024.

Scarborough Punk Festival 2025

Mimo że tegoroczna edycja festiwalu skończyła się dość niedawno, znamy daty przyszłorocznej imprezy. Odbędzie się ona w tym samym, pięknym miejscu: Scarborough SPA, hrabstwo Yorkshire, w dniach 29-30 marca 2025.

Pierwsza pula karnetów Early Birds rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Dla tych, którzy mają ochotę wpaść na weekend do pięknego Scarborough, podpowiemy, żeby nie zastanawiać się ani chwili dłużej, ponieważ bilety na tę imprezę są wyprzedane tak jak miejsca w pobliskich hotelach.

Już niebawem poznamy pierwsze zespoły, które pojawią się podczas festiwalu.

Karnety na przyszłoroczny Scarborough Punk Festival możecie kupić TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *