SABATON wchodzi do studia na początku 2024 roku

Basista i menadżer SABATON, Pär Sundström, potwierdził, że wraz z kolegami z zespołu pisze materiał na kontynuację albumu „The War To End All Wars” z 2022 roku.

W nowym wywiadzie dla FaceCulture basista i menadżer SABATON powiedział

„SABATON nie koncertował tak aktywnie, odkąd zakończyliśmy ostatnią wiosenną trasę. Oczywiście byliśmy zajęci gdzie indziej, pracując nad nową muzyką. Jestem bardzo podekscytowany”.

Odnosząc się do faktu, że SABATON jest znany ze swoich tekstów i teledysków, które opowiadają historie prawdziwych bohaterów wojennych oraz historycznych bitew i wojen, Sundström stwierdził o możliwym kierunku lirycznym kolejnego albumu zespołu: „Nie będę rozmawiać o tym, gdzie będziemy „. Możemy potwierdzić, że odchodzimy od I wojny światowej i zmierzamy w inne miejsce w historii, bo nadal będziemy śpiewać o historii. I jesteśmy bardzo podekscytowani wybranym przez nas tematem.”

Pär dodał, że SABATON wejdzie do studia „na początku przyszłego roku. I już jest to bardzo ekscytujące” – dodał.

Czytaj także: Sabaton „zabiera się” za tworzenie nowych kompozycji

SABATON wypuścił niedawno film animowany „The War To End All Wars”, który opowiada historie z albumu „The War To End All Wars”. Rozpoczyna się utworem „Sarajevo” o zabójstwie austriackiego arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, co wywołało I wojnę światową. Kończy się „Wersalem”, opowiadającym o traktacie wersalskim z 1918 r., który zakończył wojnę.

SABATON prowadzi także kanał Sabaton History na YouTube, który zawiera między innymi historyczne spojrzenia na II wojnę światową, historię szwedzkiej wojskowości, a nawet masakrę w Srebrenicy w 1995 roku.

Czytaj także: SABATON, LORDI BABYMETAL w Łodzi [RELACJA, ZDJĘCIA]

W niedawnym wywiadzie z Lorą Vogt, wiceprezes ds. edukacji i interpretacji w Narodowym Muzeum i Pomniku I Wojny Światowej, wiodącej amerykańskiej instytucji zajmującej się pamiętaniem, interpretowaniem i zrozumieniem Wielkiej Wojny oraz jej trwałego wpływu na społeczność globalną, Pära zapytano, dlaczego tak i jego koledzy z zespołu dołożyli wszelkich starań, aby podnieść świadomość na temat znaczenia historii i zachęcić więcej osób do odwiedzania lokalnych muzeów.

Czytaj także: SABATON premiera utworu „1916” Motorhead i trzeciej części trylogii „Echoes Of The Great War”

Powiedział: „Nigdy na początku nie miałem takich ambicji – nigdy. To znaczy, pomyślałem: OK, jesteśmy zespołem rockowym. Nadal jesteśmy zespołem heavy metalowym. To jest nasz rdzeń. W tym jesteśmy, że tak powiem, najlepsi, ale zdaliśmy sobie sprawę, że możemy zrobić o wiele więcej z wybranym przez nas tematem. I dlatego wszystkie rozszerzenia tego, co robimy, poprzez różne filmy, współpracę i tego typu rzeczy. Ponieważ wybraliśmy temat historii i historii wojskowości, możemy zrobić o wiele więcej z marką i zespołem. Bez wątpienia niezależnie od tego, co robimy, rozpowszechniamy historię i tak jest do niej dostęp na różne sposoby. Niektórzy uważają to za świetne. Słuchają piosenki i owszem nie da się dowiedzieć wiele o czymś ważnym w ciągu trzech minut czy coś w tym stylu; mamy tylko kilka słów.

Dlatego jest więcej [szczegółów] na naszej stronie internetowej. Są też artykuły historyczne. Mamy też kanał historyczny gdzie nakręciliśmy filmy dokumentalne o każdej piosence. A jeśli to ci nie wystarczy, świat jest do odkrycia. Wierzę jednak, że osoba, która spędziłaby trochę czasu z SABATONEM i, powiedzmy, gdyby tak wybrała i zdała egzaminy szkolne z czasów I wojny światowej, mogłaby sporo się dowiedzieć dzięki naszej stronie internetowej i temu, co można zyskać z naszych piosenek i naszego kanału historycznego. Myślę, że możesz całkiem nieźle zaimponować nauczycielowi, jeśli będziesz uważał, ponieważ mimowolnie przyswoisz sporo informacji. To samo dotyczy wielu innych tematów, które omawialiśmy w przeszłości. Wierzę więc, że możesz naprawdę zaimponować materiałem, który stworzyliśmy wokół naszych piosenek”.

Czytaj także: Film szwedzkiego zespołu SABATON „Wojna, która zakończy wszystkie wojny” pokazy w Polsce.

Wywiad wideo z basistą i menadżerem zespołu Pärem Sundströmem ze szwedzkiego zespołu Sabaton. FaceCulture rozmawiał z Pärem o History Rocks, zainteresowaniu ludzi historią, znaczeniu I wojny światowej, wydaniu filmu animowanego Lady of the Dark, dopasowaniu muzyki do odpowiednich historii i zrozumieniu świata poprzez historię, wspieraniu muzeów (07.11.2023)

SABATON wspiął się na międzynarodowe listy przebojów swoim dziesiątym albumem studyjnym „The War To End All Wars”, zapewniając pierwsze miejsca w Niemczech, Austrii, Szwecji, Polsce, Węgrzech i Finlandii. Osiągnąwszy po raz drugi czołowe miejsca w Niemczech, Szwecji i Finlandii, album po raz pierwszy w karierze zespołu zajął pierwsze miejsce w Polsce, na Węgrzech i w Austrii. To i dodatkowe znakomite wyniki na innych terytoriach sprawiły, że „The War To End All Wars” jest jak dotąd najbardziej udanym albumem SABATON.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *