’Messiah’ nowy singiel formacji Toma G. Warriora – Triumph Of Death

Zespół, który wykonuje muzykę Hellhammer na żywo, wydał niedawno swoją debiutancką płytę „Ressurection of The Flesh”.

Kolejnym singlem z tego albumu jest 'Messiah’ – jeden z najważniejszych utworów Hellhammer. Do niego powstało wideo z nagrań koncertowych.

Czytaj także: Koncertowy album Triumph Of Death „Resurrection of the Flesh” już 10 listopada

‘Messiah’ pochodzi z wczesnego okresu współpracy obydwu założycieli Hellhammer: Toma G. Warriora i Martina Erica Aina, bo z czasów zanim zespół powstał – z 1983 roku. Autorem muzyki był Warrior, a słów Ain i Warrior. Tekst utworu odnosi się do ówczesnego zagrożenia wojną atomową pomiędzy Zachodem i Wschodem, która w okresie Zimnej Wojny, była stałą groźbą. Dziś ten utwór stał się niestety zaskakująco aktualny. Klip do ‘Messiah’ to nagrania koncertowe grupy, z których nagrania audio są treścią płyty „Resurrection Of The Flesh”. Te konkretne fragmenty występów pochodzą w tym przypadku z występu grupy na festiwalu Dark Easter Metal Meeting w Monachium z kwietnia 2023 roku.

Czytaj także: Utwory legendarnego Hellhammera na żywo!

Hellhammer to prawdziwa legenda muzyki ciężkiej.

Zespół który istniał zaledwie przez chwilę i rozpadł się ze względu na niewielkie zainteresowanie oraz miażdżącą krytykę ich muzyki, po latach zyskał fanów i status legendy. Muzycy nie zdążyli zagrać ani jednego koncertu, więc marzenie każdego fana metalu miało się nigdy nie ziścić.

Hellhammer nigdy nie zostanie zreaktywowany i nigdy nie powróci.

Hellhammer nigdy nie zostanie zreaktywowany i nigdy nie powróci. Nie jest możliwe powrót zespołu tak mocno związanego ze specyficznymi czasami w których powstał i działał. Jednak muzyka Hellhammer istnieje i stanowi bardzo ważną część mojego życia. I chciałbym móc grać tę muzykę na żywo zanim odejdę.” tak mówił o możliwości reaktywacji Hellhammer Tom G. Warrior.

Jednak założyciel Hellhammer, Tom G. Warrior postanowił założyć zespół Triumph Of Death, którego celem było wykonywanie muzyki Hellhammer na żywo. 

Czytaj także: Triumph Of Death – „Resurrection Of The Flesh” RECENZJA

Debiut Triumph Of Death „Resurrection Of The Flesh” to album koncertowy. Zapis trasy koncertowej z 2023 roku. Płyta dostępna jest w trzech różnych wersjach:

  • Deluxe CD mediabook
  • Podwójny winyl gatefold z książeczką i plakatami na czarnym winylu oraz na winylu kolorowym czarno białym swirl (tylko w wybranych sklepach)
  • Super deluxe pdwójny czerwony winyl z książeczką oraz dodatkowo singlem na 7’ calowym winylu i plakatami

Triumph Of Death tworzą:
Tom Gabriel Warrior – wokal/gitara
André Mathieu – gitara/wokal
Jamie Lee Cussigh – gitara basowa
Tim Iso Wey – perkusja

Tom Gabriel Warrior: „Ten album jest przede wszystkim świadectwem niezwykłej więzi pomiędzy słuchaczem a zespołem. Muzyka Hellhammer należała do podziemia między 1982 a 1984 rokiem, wtedy często wyśmiewana i odrzucona, dziś zawdzięczamy jej że możemy grać na żywo na całym świecie, prezentując ją ludziom otwartym, pełnym entuzjazmu i którzy umożliwiają to, że te koncerty są możliwe. Dajemy im tak samo dużo jak oni dają nam, a nasza wdzięczność dla nich nie ma granic.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *