Iron Maiden w Krakowie [RELACJA + ZDJĘCIA]

Podczas chłodnej, lecz energicznej nocy 13 czerwca 2023 roku, Kraków stał się areną dla potężnej symfonii metalu, kiedy to legenda heavy metalu, Iron Maiden, zagościła na scenie Tauron Areny.

Ten wieczór przyniósł z sobą prawdziwą petardę emocji i dźwięków, będąc jednym z przystanków w ramach trasy Iron Maiden „The Future Past Tour”.

Iron Maiden zagrał pierwszy z dwóch koncertów w Krakowie

Na wstępie, zespół zdecydował się na prawdziwe zaskoczenie dla swoich fanów – odświeżenie utworów, które nie były grane od dziesięcioleci. „Caught Somewhere in Time” i „Stranger in a Strange Land” wróciły na scenę po długiej przerwie, przypominając publiczności o głębokim i różnorodnym dorobku zespołu​1​.

Trasa koncertowa, której częścią był krakowski koncert, skupiała się na dwóch kluczowych albumach Iron Maiden. Jeden z nich, „Senjutsu”, najnowsze wydawnictwo z 2021 roku, spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, kiedy zespół zdecydował się zagrać kilka wcześniej niegranych na żywo utworów. Drugim albumem, który znalazł się w centrum uwagi, był klasyczny „Somewhere In Time” z 1986 roku, przynosząc fanom nostalgiczne powroty do przeszłości​.

Iron Maiden setlista

Setlista tego wieczoru była kwintesencją magii Iron Maiden, mieszającą nowości z nostalgicznie brzmiącymi klasykami. Publiczność była świadkiem debiutów na żywo pięciu utworów: „Days Of Future Past”, „The Time Machine”, „Death Of The Celts”, „Hell On Earth” z albumu „Senjutsu” oraz „Alexander The Great” z „Somewhere in Time”. Ta mieszanka świeżości i klasyki stała się znakiem rozpoznawczym tego wieczoru, z niespodziankami czekającymi na fanów na każdym kroku​.

 1. Caught Somewhere in Time
 2. Stranger in a Strange Land
 3. The Writing on the Wall
 4. Days of Future Past
 5. The Time Machine
 6. The Prisoner
 7. Death of the Celts
 8. Can I Play With Madness
 9. Heaven Can Wait
 10. Alexander the Great
 11. Fear of the Dark
 12. Iron Maiden
 13. Hell on Earth
 14. The Trooper
 15. Wasted Years

Niezapomniany finał koncertu, z „Wasted Years” jako utworem kończącym, potwierdził spekulacje fanów, których dyskusje na temat możliwej setlisty towarzyszyły trasie koncertowej​​.

Iron Maiden odwiedził Kraków

Tak więc, ta metalowa noc w Krakowie przyniosła prawdziwą feerię dźwięków i emocji. Iron Maiden, z niesamowitą energią i mistrzowskim wykonaniem, przypomniało, dlaczego jest uważane za jeden z najważniejszych zespołów w historii heavy metalu. Koncert ten na pewno zapisze się w pamięci każdego, kto miał szansę go doświadczyć.

Grupa zagra również dziś 14 czerwca w Krakowie. Bilety (w zależności od dostępności) dostępne na www.LiveNation.pl oraz w kasie. W dniu wydarzenia kasa czynna od godz. 13:00.

W roli supportu pojawiła się grupa The Raven Age, której gitarzystą i liderem jest George Harris, syn Steve’a Harrisa.

Dzień wcześniej w Krakowie zagrał British Lion – grupa Steve’a Harrisa.

Zobacz również: Deep Purple w Krakowie w ramach Hard Rock Heroes Festival [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *