Pendragon: Everyone’s a VIP weekend – znamy rozpiskę czasową

Pendragon wystąpi na trzech niepowtarzalnych koncertach w Zabrzu podczas dwudniowego Penragon Everyone’s a VIP weekend. Właśnie pojawiła się rozpiska czasowa tego dwudniowego wydarzenia

Ukazała się właśnie rozpiska czasowa dwudniowego „Everyone’s a VIP weekend” zespołu Pendragon:

Dzień 1* Sobota 25.05
17:00 Otwarcie bram
18:00 Koncert Love Over Fear + Old Favourites
20:20 Przerwa
20:50 Koncert akustyczny
22:00 Spotkanie Meet & Greet – część 1**

Dzień 2* Niedziela 26.05
13:00 Spotkanie Meet & Greet – część 2**
15:00 Zdjęcie grupowe z zespołem
16:30 Sesja Q&A czyli pytania i odpowiedzi do zespołu
17:30 Przerwa
20:00 Koncert Window Of Life + old favourites,
22:10 Spotkanie Meet & Greet – część 3**

Uwagi:
(*) – Podany harmonogram jest orientacyjny, a charakter wydarzenia może zmienić godziny rozpoczęcia poszczególnych jego części
(**) – Zgodnie z informacją podaną przy sprzedaży biletów, spotkanie Meet & Greet skierowane jest wyłącznie do dwudniowych VIPów oraz osób posiadających bilet na 26.05. Spotkanie podzielone będzie na trzy części, żeby każdy mógł spotkać się z zespołem. Wstęp na spotkanie jest jednorazowy, za okazaniem biletu na koncert.

Daty, miejsce, bilety

Wydarzenie odbędzie się w Zabrzu w CK Wiatrak, ul. Wolności 395

Bilety dostępne pod linkiem https://fanlink.to/PendragonWeekendPL

Pula dwudniowych karnetów w cenie od 349 zł została wyprzedana w 94%, więc zostały tylko ostatnie sztuki wejściówek na oba dni! Jednodniowe wejściówki dostępne w cenie od 199 zł również się kończą.

Pendragon – informacje o zespole

Zespół Pendragon powstał w 1978 roku w Stroud niedaleko Bristolu z inicjatywy Nicka Barretta (gitara, wokal). Początkowo zespół nosił nazwę Zeus Pendragon, zaś skład zespołu liczył najpierw cztery, potem po dołączeniu do grupy klawiszowca (John Barnfield) przez jakiś czas 5 osób. Dość szybko odrzucono pierwszy człon nazwy. W pierwszych latach dość często dochodziło do zmian personalnych. Gdy Robert „Dobs” Dalby opuścił zespół, Peter Gee przestawił się z gitary na bas, zaś z drugą gitarą pożegnano się definitywnie. Zespół zaczął wypływać na szersze wody już w 1983 roku koncertując u boku MarillionPendragon wystąpił na festiwalu Reading 1983, a potem w BBC Radio One (Friday Rock Show). Rosnąca popularność zespołu oznaczała konieczność porzucenia dotychczasowych zajęć przez muzyków, by dotrzymać zakontraktowanych terminów. Z tego też powodu doszło do zmiany klawiszowca (Johna Barnfielda zastąpił Rik Carter). Pierwszym wydawnictwem zespołu była EPka „Fly High Fall Far”. Rok później powstał debiutancki album grupy „Jewel”. Podczas trasy promującej to wydawnictwo pojawiły się problemy personalne w zespole oraz utrata kontraktu płytowego.

Penragon stał się duetem i w dwuosobowym składzie powstało demo zawierające kompozycje „Time for a Change”, „The Mask” i „I Walk the Rope”. Po skompletowaniu składu (poza Nickiem Barrettem i Pete Gee składu dopełnili klawiszowiec Clive Nolan i perkusista Fudge Smith) zespół wydał album koncertowy („9:15 Live” zarejestrowany z Jamesem Colah jako klawiszowcem) oraz EPkę „Red Shoes”. Po krótkim epizodzie z wytwórnią Awareness Records zespół założył własną wytwórnię płytową (TOFF Records). Pierwszym wydawnictwem wydanym przez tą wytwórnię był album „Kowtow”. Album ten promowała EPka „Saved by You”. Następnie nakładem TOFF Records zostały wznowione na CD dwa pierwsze albumy grupy („The Jewel” i „9:15 Live”) uzupełnione utworami z EPki „Fly High Fall Far” Kolejne wydawnictwo („The World”) otwiera nowy rozdział w historii zespołu. Wykrystalizował się własny rozpoznawalny styl grupy, którego głównymi elementami były charakterystyczne klawisze Clive Nolana oraz bardzo charakterystyczny wokal Nicka Barretta. Poprzedni etap działalności zespołu dopełnia kompilacja „The Rest of Pendragon” zawierająca utwory z wydanych wcześniej EP. Kolejne albumy grupy („Window of Live”, „The Masquerade Overture”) podobnie jak „The World” okazały się wielkim sukcesem zespołu. Ukazały się też kolejne EPki: „Fallen Dreams and Angels” (1994) i „As Good As Gold” (1996). W końcówce lat 90-tych XX wieku ukazała się dwuczęściowa składanka rarytasów z wczesnych lat uzupełniona nagraniami demo oraz nagraniami z „Friday Rock Show”. Mowa o „One Upon A Time in England vol 1” oraz „Once Upon a Time in England vol 2”. Na kolejne wydawnictwo z premierowym materiałem („Not of This World”) fani musieli czekać aż 5 lat (powodem okazał się być długotrwały proces rozwodowy Nicka Barretta). Po nagraniu płyty „Believe” z zespołem rozstał się perkusista Fudge Smith. Nowym perkusistą został Joe Crabtree, którego w 2008 roku zastąpił Scott Higham. Już z nowym perkusistą Penragon zarejestrował kolejny album „Pure”. Wydany w 2011 roku album „Passion” zespół zadedykował Tomaszowi Dziubińskiemu. W 2014 roku Scott Higham opuścił szeregi zespołu, a jego miejsce zajął Craig Blundell. Rok później zastąpił go Jan-Vincent Velazco. Z tymże perkusistą w składzie zespół zarejestrował album „Love Over Fear”. Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydana w bieżącym roku EPka „North Star”.

Penragon od 1994 roku wielokrotnie odwiedzał nasz kraj. Koncert z Krakowa z 1996 roku został wydany przez Metal Mind Productions na CD „Live in Kraków 1996” oraz na DVD i VHS „Live at Last and More”. Fragmenty tego koncertu były wielokrotnie prezentowane w telewizji pod koniec lat 90. Kilka późniejszych wydawnictw koncertowych zarejestrowanych w naszym kraju zostało także wydanych przez Metal Mind Productions: „Acoustically Changelled”, „And Now Everybody On the Stage”, „Past and Presence”, „Concerto Maximo”, „Out of Order Comes Chaos” czy „Masquerade 20”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *