Tommy Johansson opuszcza Sabaton. Jest oświadczenie zespołu

Tommy Johansson, gitarzysta zespołu Sabaton, oficjalnie ogłosił swoje odejście z grupy. Informacja ta została potwierdzona przez zespół za pośrednictwem oświadczenia opublikowanego na ich oficjalnej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Tommy Johansson również wydał osobiste oświadczenie w tej sprawie.

W wydanym przez Sabaton komunikacie zespół wyraził wdzięczność za lata współpracy z Johanssonem i życzył mu powodzenia na nowej ścieżce kariery. Podkreślono jego wkład w rozwój zespołu oraz niezapomniane momenty, które razem stworzyli.

Tommy Johansson opuszcza Sabaton

Tommy Johansson dołączył do Sabaton w 2016 roku, stając się kluczowym elementem zespołu i przyczyniając się do jego międzynarodowego sukcesu. Jego decyzja o odejściu z zespołu została przedstawiona jako osobista i wynikająca z chęci realizacji innych projektów muzycznych.

Po siedmiu fantastycznych latach w składzie nasz gitarzysta Tommy podjął decyzję o odejściu z Sabaton, by realizować swoje indywidualne cele. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na nowej drodze. Jesteśmy jak rodzina i nadal będziemy wspierać go w jego dalszych przedsięwzięciach.

Tommy dołączył do nas w 2016 roku, ale był bliskim przyjacielem Sabaton od naszego pierwszego spotkania po koncercie w 2005 roku. Jako ważny członek zespołu, przyczynił się do wielu niezapomnianych chwil.

Zobacz również: Film szwedzkiego zespołu SABATON „Wojna, która zakończy wszystkie wojny” pokazy w Polsce.

Jego odejście z Sabaton nie nastąpi od razu. Pozostanie z nami, aby zapewnić płynne przejęcie obowiązków przez naszego nowego gitarzystę.

Chociaż fragment jego wielkiego serca zawsze będzie częścią Sabaton, wszyscy rozumiemy, że musi podążać za swoimi marzeniami.

Choć już nie będziemy codziennie budzić się obok niego w autobusie w trasie, jesteśmy przekonani, że nasze ścieżki jeszcze wiele razy się przetną w przyszłości, zarówno na scenie, jak i poza nią.

– napisał zespół.

Tommy Johansson wydał oświadczenie w sprawie Sabaton

W swoim oświadczeniu Tommy Johansson podziękował fanom za wsparcie i zaakceptowanie go w roli gitarzysty Sabaton. Podkreślił również, że choć opuszcza zespół, nie przestaje być muzykiem i będzie kontynuował działalność artystyczną w innych projektach. Muzyk zdradził, co będzie robił po odejściu z zespołu.

Zobacz również: SABATON wchodzi do studia na początku 2024 roku

Po siedmiu latach pełnych heavy metalu podjąłem decyzję o odejściu z roli gitarzysty Sabaton. To najtrudniejsza decyzja w moim życiu. Jak wielu z Was wie, poza Sabaton zajmuję się wieloma innymi projektami. Gram w innym zespole, występuję z różnymi artystami i od lat odkładam na bok swoją karierę wokalną, by skupić się na Sabaton.

-napisał muzyk.

Po siedmiu latach takiej pracy czuję, że nadszedł czas, by iść za głosem serca. Oznacza to, że nie będę już podróżował z moimi braćmi z Sabaton i nie spotkam Was, wspaniałych fanów Sabaton, na nadchodzących trasach z zespołem. Nigdy nie przestanę grać muzyki. Nadal będę koncertował z Majestica i innymi projektami, choć oczywiście nie na takim poziomie jak Sabaton. Jestem pewien, że spotkam Was na drodze jeszcze nie raz w przyszłości.

-dodał.

Tommy Johansson podziękował za lata wspólnych koncertów z zespołem i zwrócił się do fanów grupy.

Moi bracia z Sabaton i najlepsza ekipa na świecie będą zawsze moją drugą rodziną i będę tęsknił za spędzaniem czasu z tymi wspaniałymi ludźmi. Każdy dzień przynosił nam mnóstwo radości. Nauczyłem się od nich tak wiele o życiu, muzyce i trasach koncertowych, czego nigdzie indziej bym się nie nauczył.

Serdecznie dziękuję wszystkim wspaniałym fanom Sabaton za zaakceptowanie mnie jako nowego gitarzysty w 2016 roku. Jestem pewien, że zaakceptujecie też osobę, która przejmie po mnie pałeczkę.

Sabaton, znany z energetycznych występów i unikalnego stylu muzycznego, zapewnił, że kontynuacja działalności zespołu będzie przebiegać bez zakłóceń, a prace nad nowymi projektami już trwają.

Zobacz również: SABATON, LORDI BABYMETAL w Łodzi [RELACJA, ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *