Narbo Dacal. Pierwszy utwór z nowej płyty „Elysium Now”

Krakowskie trio Narbo Dacal słynące z wybuchowego łączenia energii i stylów, ogłasza swoje przejście na wyższy poziom muzycznej drogi. Zespół, który rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2020 roku, szykuje się do premiery swojego pierwszego longplaya – „Elysium Now”, którego premiera planowana jest na 24 listopada 2023 roku. Singiel „Roses” zapowiada to, co ma nadejść.

Narbo Dacal to formacja, która nie boi się muzycznych eksperymentów. Ich styl to mieszanka sludge i doom metalu, progresywnych rytmów, a nawet folkowych i black metalowych wpływów. Ta różnorodność sprawia, że zespół ciężko jednoznacznie zakwalifikować, tworząc swoją unikatową tożsamość na scenie metalowej.

Narbo Dacal z Krakowa jest trudny do zaszufladkowania

Debiutancka EP-ka „Narbo Dacal”, wydana w styczniu 2022 roku przez Piranha Music, była pierwszym krokiem w kierunku zdobycia rozpoznawalności. Nagrana w krakowskim studiu No Solace, pod okiem M. (znanego z Mgły, Kriegsmaschine, owls woods graves), EP-ka szybko zyskała uznanie słuchaczy i krytyków.

Droga do „Elysium Now”

Po serii koncertów w 2022 roku, w tym występach na festiwalach takich jak Summer Dying Loud, Castle Party, czy supportowaniu amerykańskiego Coven, zespół wrócił do studia No Solace, aby nagrać „Elysium Now”. Współpraca z M. zaowocowała albumem, który stanowi kumulację dotychczasowych doświadczeń i eksploracji muzycznej grupy.

Skład Zespołu

Narbo Dacal tworzą:

Eli – wokalistka, grająca na basie,
Drut – gitarzysta,
Bartek – perkusista.

Eklektyczna muzyka Narbo Dacal

Muzyka Narbo Dacal jest trudna do zaszufladkowania. Ich unikalne podejście do metalu łączy ciężkie, gitarowe brzmienia z eksperymentalnymi i progresywnymi elementami, tworząc fascynującą całość. Eliza, Bartek i Drut nie boją się mieszać gatunków, tworząc coś świeżego i oryginalnego.

Zobacz również: Scott Holiday – Rival Sons. „Myślę, że te koncerty będą absolutnie wyjątkowe”

Album „Elysium Now” ukaże się 24 listopada pod egidą Piranha Music, zarówno w wersji CD, jak i cyfrowej. Singiel „Roses”, który już teraz można posłuchać, daje przedsmak tego, co zespół przygotował na swoim pierwszym pełnym albumie.

Tracklista „Elysium Now”

"Passion Flower"
"Roses"
"Devil's Snare"
"The Vase"
"The Last Straw"
"Forget Me Not".

Narbo Dacal z Krakowa zapowiada, że „Elysium Now” to nie tylko kolejny krok w ich karierze, ale również zaproszenie dla słuchaczy do świata, gdzie granice muzyczne są ciągle przekraczane, a każdy utwór to nowa opowieść. Z niecierpliwością czekamy na to, co trio ma do zaoferowania na scenie alternatywnego metalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *