Koncerty w 2024 roku. Metallica, Sting, Ed Sheeran i Rod Stewart w Polsce

Nowy rok 2024 rozpoczyna się obiecująco dla miłośników muzyki, którzy mogą oczekiwać na fantastyczne koncerty wielu światowych artystów w Polsce. Przyjrzyjmy się, na co możemy się już teraz cieszyć i bądźmy pewni, że organizatorzy szybko ogłoszą kolejne emocjonujące występy!

Jakie koncerty odbędą się w przyszłym roku w naszym kraju. W roku 2024 możemy się spodziewać wielu emocjonujących koncertów i premier płytowych różnych artystów. W Polsce planują wystąpić znani muzycy, takie jak Metallica, Sting, Ed Sheeran, Taylor Swift, Diana Krall, Rod Stewart oraz Andrea Bocelli. Ponadto nie zabraknie występów polskich gwiazd, takich jak Sanah, Ralph Kamiński i Dawid Podsiadło.

Koncerty w Polsce 2024

Rodzime metalowe zespoły również nie pozostają w tyle i zapowiedziały swoje trasy koncertowe na rok 2024. To doskonała okazja dla fanów ciężkich brzmień, by wesprzeć i doświadczyć występów swoich ulubionych zespołów na żywo. Swoje trasy zapowiedzieli między innymi: Wij i Narbo Dacal, Batushka, Percival Schuttenbach, Hunter czy Me And That Man.

Nie zabraknie również rockowych tras polskich artystów. Kult rozpocznie swoją trasę akustyczną 2 marca w Poznaniu i odwiedzi łącznie 13 miast w Polsce.

Koncerty styczeń 2024

Styczeń rozpocznie się koncertem Zakopower w Krakowie, a zakończy występem Maxa Coopera, który wystąpi 26 stycznia w warszawskim Klubie Palladium. Dzień wcześniej do Krakowa zawita Beast In Black, Gloryhammer i Brothers Of Metal, a kanadyjska grupa rockowa Simple Plan będzie promować swoją trasę „The Hard As Rock Tour” i zagra 29 stycznia w Klubie Stodoła.

Koncerty luty 2024

Luty przyniesie występy Bonnie Tyler, która zagra 2 lutego w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz 4 lutego w Radomskim Centrum Sportu. Orchestral Manoeuvres In The Dark (OMD), legendy synth-popu, wystąpią 6 lutego w gdańskim Klubie B90, 7 lutego w warszawskim Klubie Stodoła oraz 8 lutego w ICE Kraków. Brytyjski piosenkarz James Arthur wystąpi 20 lutego na warszawskim Torwarze, a austriacki DJ Parov Stelar zagra 21 lutego w Stodole. Depeche Mode pojawi się na scenie 27 i 29 lutego w łódzkiej Atlas Arena.

Koncerty marzec 2024

7 marca szwedzka piosenkarka Zara Larsson na żywo w Warszawie: Odkryj prawdziwą gwiazdę popu! wystąpi na Torwarze, a 20 marca fiński zespół muzyczny Lordi, zwycięzca Eurowizji, zagra w Radiu Lublin, a dzień później w warszawskiej Progresji jako część trasy koncertowej „Unliving Pictour Show”. Amerykański trębacz smoothjazzowy Chris Botti odwiedzi Polskę 5 maja w Katowicach, 6 maja w Warszawie, 7 maja w ICE Kraków i 10 maja w Poznaniu.

Koncerty lato 2024

Sting pojawi się na stadionie 6 czerwca w Gdańsku, a Rod Stewart wystąpi 18 czerwca w Atlas Arenie, zaś Diana Krall będzie można usłyszeć 30 czerwca w ICE Kraków. Metallica zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie 5 i 7 lipca, a James Blunt wystąpi 10 lipca na Torwarze.

W lipcu czekają nas także koncerty Eda Sheerana, które odbędą się 12 i 13 lipca w gdańskiej Polsat Plus Arenie. Chorwacki wiolonczelista Hauser wystąpi 19 lipca w krakowskiej Tauron Arenie i 21 lipca w łódzkiej Atlas Arenie. Lenny Kravitz pojawi się także w lipcu, 21 lipca w Tauron Arenie, a Korn, amerykański zespół nu metalowy, zagra 30 lipca w katowickim Spodku.

Sierpień przyniesie trzy koncerty Taylor Swift na Stadionie Narodowym w Warszawie, 1, 2 i 3 sierpnia, podczas trasy „The Eras Tour”. Andrea Bocelli wystąpi na Stadionie Narodowym 24 sierpnia, a także 16 listopada w Tauron Arenie.

Koncerty jesień 2024

Jesienią w Polsce pojawi się szwajcarski DJ BoBo, który zagra 6 września na warszawskim Torwarze i 31 października w katowickim Spodku. Amerykański gitarzysta jazzowy Pat Metheny wystąpi na żywo 1 października w Inowrocławiu i 5 października w warszawskim Teatrze Palladium. Do Polski zawita również power metalowa grupa Powerwolf oraz Within Temptation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *